Mazbatasını alan Mansur Yavaş’tan ilk mesajlar

31 Mart yerel seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığını büyük bir farkla kazanan Mansur Yavaş, mazbatasını aldı. Mazbata töreninin ardından açıklama yapan Yavaş, önceki dönemde belediye meclisinde yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekerek "Bize engel olan belediye başkanlarının hepsini kendi ilçelerine şikayet ettim. Şu anda hiçbirisi belediye meclisinde değil. Ankara halkı onları sandıkta cezalandırdı" dedi.

featured

Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığı görevini bir dönem daha kazanan Mansur Yavaş, mazbatasını aldı. Törene Yavaş’ın ailesi ve CHP İl Başkanı Ümit Erkol katıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde Mansur Yavaş’ın 2. dönemi başladı.

‘İNSANA YARAMAYAN HİÇBİR ŞEYE PARA VERMEYECEĞİZ’

Yavaş, Ankara halkına teşekkür ederek, “Allah utandırmasın. İnşallah bizler yine aynı şekilde hesap verebilen, şeffaf, açık bir şekilde ortak akılla hareket eden bir belediyeciliğe, sosyal belediyeciliğe aynen devam edip, gerçek belediyeciliğin bizim yaptığımız belediyecilik olduğunu; asfalt ve betondan plastik üretilen şey asla ne bir proje ne bir belediyecilik olmadığını söylemiştim. İçinde insan olmayan, insana yaramayan hiçbir şeye bir kuruş para vermeyeceğiz. Çünkü bu para halkın parasıdır” dedi.

Ankara’nın yüksek bir oyla kendisine olan güvenini belirttiğini aktaran Yavaş, halkın başını eğdirecek hiçbir işin içinde olmadan aynı şekilde Ankara halkına hizmet edeceklerini ve Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti olan Ankara’yı dünya başkentlerine yarışır bir başkent yapmanın ana hedefleri olduğunu söyledi.

‘ANKARA HALKI ONLARI SANDIKTA CEZALANDIRDI’

Yavaş, önceki dönemde belediye meclisinde yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekerek, “Bize engel olan belediye başkanlarının hepsini kendi ilçelerine şikayet ettim. Şu anda hiçbirisi belediye meclisinde değil. Ankara halkı onları sandıkta cezalandırdı. Şimdi yeni seçilen 8 belediye başkanı var rakip partiden seçilen ve 1 bağımsız belediye başkanı var. İlk meclis konuşmamda onlara yine aynı şekilde 2019’da yaptığım konuşmayı yapacağım. ‘El ele verelim, Ankara halkı bizi hizmet emek için seçti, dolayısıyla farklı partilerden seçilmemiz önemli değildir, seçim bitmiştir, artık bir araya gelme zamanıdır. Gelin birlikte Ankara’nın tümüne hizmet edelim’ çağrımı tekrar edeceğim. Umarım ki bu seçimden gereken dersler çıkarılmıştır. Bu çağrımı tekrar edeceğim, artık gerisini kendileri bilir” diye konuştu.

thumbnail
İlişkili Haber

Mazbatasını alan Erdal Beşikçioğlu’ndan mesajlar: Vali filmini hatırlattı, projelerini duyurdu

Mazbatasını alan Mansur Yavaş’tan ilk mesajlar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!