Mansur Yavaş: Melih Gökçek sadece evi almamış…

ABB Başkanı Mansur Yavaş, "Belediyede yaptığımız incelemede özel kalem adına alınan ev mobilyalarının da Gökçek’in evine gittiğini gördük. Bunu da soruşturuyoruz. Sadece evi almamış, eşyaların parasını da belediyeye ödetmiş." dedi.

featured

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, 31 Mart 2024’te gerçekleşecek yerel seçimde bir kez daha aday olmak için başvuru yaptı. CHP Ankara İl Başkanlığı’nda gerçekleşen başvuruda konuşan Yavaş, Başkent’e gerçek hüviyetini kavuşturmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Yavaş, konuşmasının ardından Melih Gökçek’in, önceden Belediye Lojmanı olarak kullanılan Dikmen’deki konutlarına yönelik, “Usulsüz satış” gerekçesiyle açılan davada verilen tahliye kararına ilişkin soruya da yanıt verdi.

‘ÜÇ YIL GEÇMEDEN SATIN ALAMAZ’

“Çok sayıda dosyamızın bir kısmı takipsizlik ile sonuçlandı. Gerekli itirazlarımızı yaptık. Belki yüzlerce hakkımızda şikayet edildi daha bir tane soruşturma çıktığı yok. Ancak bizim yaptığımız şikayetlerin dosyası halen bekliyor.” diyen Yavaş, şöyle konuştu:

“Konut davası, bir belediye başkanı üç yıl dolmadan kendi belediyesine ait bir konutu satın alamaz. Sayın Gökçek’e ‘Görevi bırak’ dedikleri esnadan daha sonra kendi başkanlık yazısıyla oturduğu konutun, dört adet konutun satışına karar vermiş. Oysa üç yıl geçmeden satın alamazlar. Kendi ve yakınlarını da kapsar bu yasak. Takipsizlik verildi. Takipsizliğin kaldırılması için itiraz edeceğiz. Bu bir suçtur. Yerel mahkeme aleyhimize karar vermişti ancak İstinaf Mahkemesi tapunun iptaline ve tekrar belediye adına tesciline karar verdi. Yargıtay süreci de var.

‘SADECE EVİ ALMAMIŞ’

Belediyede yaptığımız incelemede özel kalem adına alınan ev mobilyalarının da Gökçek’in evine gittiğini gördük. Bunu da soruşturuyoruz. Sadece evi almamış, eşyaların parasını da belediyeye ödetmiş. Maalesef durum budur. Yargıtay kararını beklemeden evi tahliye etmesi beklediğim bir davranış. Aslında beklemediğim bir davranış ama olması gereken budur.”

thumbnail
İlişkili Haber

Mansur Yavaş, ABB için adaylık başvurusu yaptı

Mansur Yavaş: Melih Gökçek sadece evi almamış…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. eger dogruysa cok buyuk bir olay, cumhuriyet tarihinde boyle bir yolsuzluk gorulmemistir. Sagol varol Mansur. Cok buyuk adamsin. Yersen.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!