Mansur Yavaş: Ne MHP ne de bir başka partiyle...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, son zamanlarda çıkan tartışmalara ilişkin, ‘Benim ne MHP ne de bir başka partiyle bir ilgim var. Ben yerimden memnunum’ dedi.

Mansur Yavaş: Ne MHP ne de bir başka partiyle...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kendisine yönelik kullandığı "Bundan sonra dikkat etsin, arkasında bir ülkücü nefes var" ifadesi soruldu.

Yetkinreport’a konuşan Yavaş, Alparslan Türkeş'i anma etkinliğiyle hiçbir ilgisi olmadığını belirterek "Olsa söylerim, saklamam. Belediyede her görüşten insan çalışıyor, çoğunluğu da hâlâ AK Parti döneminden. Kaldı ki o toplantıya katılanlara baktığımızda önemli kısmının artık 70-80 yaşına gelmiş, siyasetten elini çekmiş kişiler olduğunu görüyoruz" dedi.

‘GÜNDEM SAPTIRMA ÇABASI OLARAK GÖRÜYORUM’

"Bizi vatandaşın gözünde itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar, mesele bu" diyen Yavaş, şu ifadeleri kullandı:

"Bakın şunu açık söyleyeyim. Benim ne MHP ne de bir başka partiyle bir ilgim var. Ben yerimden memnunum. Ankara’ya hizmet etmeye çalışıyorum. Göreve geldiğimden bu yana, 2,5 yıldır siyasi tartışmalardan, siyasi demeçlerden uzak duruyorum. Halkın desteğini engellemek istiyorlar. Gündem saptırma çabası olarak görüyorum."

‘KİMSEYE CEVAP ANLAMINA GELECEK BİR AÇIKLAMAM YOK’

Öte yandan, Mansur Yavaş, bazı yayın organlarında “tehdit ve iddialara cevap verdi” şeklinde yapılan haberlerle ilgili açıklama yaptı.

Yavaş “Bugün bazı yayın organlarında ''tehdit ve iddialara cevap verdi'' şeklinde haberler yayınlanmaktadır. Kimseye ve hiçbir kuruluşa cevap anlamına gelecek bir açıklamam bulunmamaktadır. Aşağıdaki açıklamadaki kararlılığım aynen devam etmektedir.Saygılarımla” diyerek, geçen 30 Kasım’da yaptığı açıklamayı paylaştı.