Mansur Yavaş’la görüşen Almanya Cumhurbaşkanı’ndan ‘seçim’ mesajı

Resmi ziyaret için Türkiye'de bulunan Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Anıtkabir'i ziyaret etti. Daha sonra Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş ile görüşen Steinmeier, Yavaş’a “Sadece bu heyettekiler değil, tüm Almanya seçimdeki büyük başarınızı biliyor. Almanya’da seçimler ilgiyle izlendi" dedi.

featured

Resmi temaslar için Türkiye’ye gelen Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Anıtkabir’e ziyarette bulundu. Steinmeier, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı.

‘ATATÜRK’E DERİN SAYGILARIMIZI SUNMAK BENİM İÇİN ONURDUR’

Steinmeier, saygı duruşunun ardından fotoğraf çektirdi ve Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, deftere şunları yazdı:

“Almanya Cumhurbaşkanı olarak Türkiye Cumhuriyeti’ni ziyaret etmek ve bu devletin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e derin saygılarımı sunmak benim için büyük bir onurdur. Onun Avrupa’ya bakışı, Almanya ile Türkiye Cumhuriyeti arasında 100 yıllık derin dostluğun temelini attı. Halklarımız, birbirlerinin ülkelerinde daha iyi bir yaşam ya da koruma arayan cesur kadın ve erkeklerin pek çok hikayesiyle şekillenen samimi bir bağ hissediyor. Milyonlarca Türk kökenli insan bugün ülkemi zenginleştiriyor ve şekillendiriyor. Bağların bu hazinesi, ilişkilerimizin daha da geliştirilmesi için temel taştır.”

MANSUR YAVAŞ İLE GÖRÜŞTÜ

Steinmeier daha sonra Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş ile görüştü.

Steinmeier, Mansur Yavaş’a “Sadece bu heyettekiler değil, tüm Almanya seçimdeki büyük başarınızı biliyor. Almanya’da seçimler ilgiyle izlendi” dedi.

‘SEÇİMLE İLGİLİ BİLGİLER VERDİK’

Yavaş, görüşmenin ardından gerçekleştirdikleri, zaman darlığı nedeniyle kayıtlı konuların pek çok sayıda değinemediklerini belirterek, “İsrail’in, Gazze’deki katliamını kınadığımızı belirttik. Ayrıca bölgemizdeki Ukrayna-Rusya savaşının Türkiye’ye etkilerinden bahsettik. Bir başka konumuz, Avrupa Birliği ile olan Almanya’nın bu konuda ağırlık vermesini belirttik. Bir diğer konu, Türkiye’den çok sayıda öğrenci ve iş dünyasında yaşadığı sorunlardan bahsettik. Ancak terör ve mülteciye giremedik. Kendilerine ayrıca seçimlerle ilgili bilgiler verdik” diye konuştu

Mansur Yavaş’la görüşen Almanya Cumhurbaşkanı’ndan ‘seçim’ mesajı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Demekki Almanlar aynı anda iki ata birden oynuyor. ABDullah Gül Ankara’ya eşlik edememiş mi :)

  2. Kartlar dağıtılıyor..Krupiye iş başında.
    Neyse, Mansur bey, Türkiye için Ukrayna-Rusya savaşı mı önemli yoksa içimizde neredeyse hergün yakalanan ithal terör elemanları ile kaçak, sığınmacı olayı mı önemli de ilkine vakit buldunuz da ikinciyi pas geçtiniz?
    Bilginiz yoksa, çağırsaydınız Ümit Özdağ’ ı o Alman’ a almanca anlatırdı.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!