Mansur Yavaş’tan Sinan Aygün’e FETÖ suçlaması: Firar edenlerin ev ve arsalarını aldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kendisini rüşvet istemekle suçlayan Sinan Aygün'ün FETÖ'cülerin arsa ve mülklerini satın aldığını söyleyerek suç duyurusunda bulundu.

Mansur Yavaş’tan Sinan Aygün’e FETÖ suçlaması: Firar edenlerin ev ve arsalarını aldı

Uğur Dündar’ın sunduğu ‘Demokrasi Arenası’ programının konuğu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş oldu.

Eski ATO Başkanı Sinan Aygün’ün suç duyurusuyla ilgili konuşan Yavaş, “Ankara’da son 10 yıl içinde imar rantı var. Hep de aynı kişiler yapıyor bu işi. İmar değişikliğinde 30 milyar lira birilerinin cebine gitti. Ben bunu Meclis’te de gündeme getirdim. 80 dosya var, okul yapılması karşılığında hukuksuz olarak verilen” dedi.

Mansur Yavaş’ın açıklamasından satır başları:

”Bir bir tane imar rantı geçirmedik o meclisten.

Sinan Aygün’ün kız kardeşi meclis üyeleri ile görüşüyor rant için. Geri dönüş alamıyor. Sibel hanım olumsuz yanıt alınca Sinan beyle görüşülmesini istiyor.

Arkadaşlarla görüştüklerinde şu söyleniyor onlara,”Okul yapacağız demişsiniz, yapmamışsınız. Belediyenin karı ne. Dilekçeyi okuduk ”Benden rüşvet istediler” diye bir iddia yok. İstese istese o okulun parasını ister. O da bağış.

Diyor ki beş buçukta istinaf kararı aldılar sonra geri çektiler. Elimdeki dilekçe avukatın bize zamanında bize bildirmediği soruşturma emri. Soruşturdular ve biz suç duyurusunda bulunduk bize zamanında bildirmediler diye. Belediye’ye Kumpas kuruldu.

Bizim imar baronlarına izin verme diye bir durum söz konusu değil.

Göz yummuş olsaydık 95 bin çarpı 7 bin ile 10 bin arası kazanç sağlanacaktı.

FETÖ’den dolayı gözaltına alınması gerekenler görüyorsunuz Sinan Aygün ile birlikte.

Belediyedeki sağlam duruşumuzu görünce bizi Çevre ve Şehircilik bakanlığı aracılığıyla adım atmaya çalışıyor. Ama Çevre ve Şrhircilik Bakanlığının Bodrum’da yaptığını görünce burayı da çatır çatır yıkacağına inanıyorum.

Bir kumpasın peşideler yine. Halk ders verdi. Akıllanmıyorlar. Seçimlerde rakibim olan şahır her türlü şeyi yapıyor. Gelin beraber yönetelim diyoruz.

Maç daha yeni başlıyor. Halkın parası, halkın malı, halkın alın teri halka geri dönecek. Yetim hakkı yedirilmeyecek!

27 Aralık Atatürk’ün Ankara gelişinin 100. yılı. Bu bizim bayramımız. Diğer bayramlar milletimizin bayramları ama bu bizim bayramımız.”

Her şeyi açık yaptığınızda tasarruf ediyorsunuz. Geçen yıl 70 bine yapılan fotokopi ihalesi 7 bine gitti.

Artık e-ihaleye geçiyoruz. Yıl başından sonra e-ihaleye geçerek ihaleye girenlerin birbirleriyle anlaşmasını engelleyeceğiz.”

Uğur Dündar’ın seçim dönemi Yavaş’ın seçilmesi halinde ‘PKK’lıları işe alacak’ diye ortaya atılan iddiaları hatırlatması üzerine halkı korkutmak istediklerini söyleyen Yavaş, ”Öyle bir korkuttular ki… Bütün belediye başkanlarımız… Hepsi tüm toplumu kucaklayarak eşit şekilde hizmet veriyor. Baktığım zaman kimsenin siyasi partisini görmüyorum. Vatandaşla iç içe olmaktan çekinmiyorum. Allah kimseyi görev yaptıktan sonra vatandaşın içine çıkamaz hale getirmesin.” diye konuştu.

Yavaş’ın açıklamalarının devamında, ”Sudan Belediye’ye 1 milyar 200 milyon aktarılmış. Suyu Yüzde onla satmak zorundasınız. Suyu pahalıya satmışlar. Büyük kar elde edip, asfalt yaptık diyorlar. Devlet adabı varsa ASKİ’ni parasını ASKİ’de harcayacaksınız.

Biz gelir gideri denkleştiriyoruz.” dedi.

Mansur Yavaş’tan Aygün’e ‘FETÖ’ye parsel parsel satış’ göndermesi 

AYGÜN’DEN YENİ İDDİALAR

CHP’li Mansur Yavaş’ın kendisinden 25 milyon rüşvet istediğini iddia eden eski CHP Milletvekili Sinan Aygün katıldığı bir televizyon programında Yavaş ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında aracılık yaptığını iddia etti.

Aygün şöyle konuştu: “Mansur Yavaş ile Kemal Kılıçdaroğlu arasında aracılık yaptım. Yavaş’a CHP’den adaya olmasını teklif ettim. ‘Ben bunu hakaret sayarım dedi’ sonra FETÖ imamı firari Ayhan Atalay, kendisini ikna etti. CHP’den aday oldu. Çok fazla da üzerime gelmesinler. 2014 seçimlerinin hesabını sorarım onlara. Bana FETÖ’cü diyen önce kendisine baksın. Bülent Kuşoğlu’nun ağabeyi Genelkurmay istihbaratta FETÖ’den açığa alındı. Ordudan atıldı.”