Marmara yağmura teslim... Dereler taştı, mahalleler sular altında kaldı

Dün gece başlayan şiddetli yağış sonrası Marmara Bölgesi'nde yer alan şehirler yağmurdan nasibini aldı. Yolları su basarken, sürücüler ve vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Marmara yağmura teslim... Dereler taştı, mahalleler sular altında kaldı

Marmara Bölgesi'nde başlayan yağmur sonrası bir çok ilde vatandaşlar yağan yağıştan olumsuz etkilendi. Şile'de yağmur sonrası dereler taştı. Çavuşbaşı Mahallesi'nde evler sular altında kaldı.

Sel sularının tahliyesi için çalışma başlatıldı. Su basan mahalle havadan görüntülendi.

Anadolu Yakasındaki bazı ilçelerde sabah saatlerinde yağmur yağdı. Trafiğe çıkan sürücüler, aniden bastıran yağmur nedeniyle zor anlar yaşadı. Çekmeköy, Sancaktepe, Sultanbeyli ve Kartal'da  etkili olan yağış nedeniyle, trafikte zaman zaman yoğunluk oluştu.

Bursa'nın Gemlik ilçesinde sağanak etkili olurken, Bursa- Yalova yolunda oluşan su birikintileri nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı.

Kentte sabah saatlerinde başlayan şiddetli yağmur, Gemlik ilçesinde hayatı olumsuz etkiledi. İlçede 10 dakika etkili olan sağanak nedeniyle Bursa- Yalova yolunda su birikintileri oluştu. Yolda olan sürücüler ise zor anlar yaşarken, ulaşım bir süre durma noktasına geldi.

Edirne'de aniden bastıran dolu ve sağanakta sele kapılan 1 kişi vatandaşlar tarafından son anda kurtarıldı. Baygın halde hastaneye kaldırılan kişi tedaviye alınırken, kentte su baskınları yaşandı, vatandaşlar mahsur kaldı.