Maske takmadığı için başına gelmeyen kalmadı

Koronavirüs önlemleri nedeniyle maske takmayan 21 yaşındaki gencin sonu feci oldu. Maske takmadığı için gözaltına alındı, nezarette dayağa maruz kaldı. Ağır işkenceye dayanamayan gencin ölmesi üzerine cesedini nehire attılar.

Maske takmadığı için başına gelmeyen kalmadı

Tüyleri diken diken eden olay Kenya'da yaşandı. Yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında zorunlu olduğu halde maske takmadığı için gözaltına alınan ve nezarette dövüldüğü ileri sürülen Dennis Lusava'nın cesedi nehirde bulundu. Lusava'nın ölümüne ilişkin soruşturma başlatıldı.

TANIKLARIN İFADELERİNE BAŞVURULUYOR

Kenya Polis Faaliyetleri Gözetleme İdaresi (IPOA), 21 yaşındaki Lusava'nın ölümü sonrasında ülkenin batısındaki Lugari bölgesinde görgü şahitlerinin ifadesini almaya başladıklarını duyurdu.

ANNESİ ŞAHİT OLDU

Lusava'nın annesi Agnes Ambale, oğlunu gözaltına alındıktan sonra ziyaret ettiğini ve dövüldüğüne şahit olduğunu, bir sonraki gidişinde polislerin oğlunu serbest bıraktıklarını söylediğini aktardı. Nezarette işkence gördüğü ileri sürülen gencin cesedi geçen hafta Nzoia Nehri'nden çıkarılmıştı.

KARAKOLU ATEŞE VERDİLER

Lusava'nın ortadan kaybolması bölge sakinlerini kızdırmış, yerel halk bölge karakolunu ateşe vermişti. Salgın tedbirleri kapsamında geceleri sokağa çıkma yasağı uygulayan ülkede mart ayından bu yana 13 yaşındaki bir çocuk dahil çok sayıda kişi, polis tarafından öldürüldü.