MasterChef 2021 şampiyonu belli oldu!

featured

MasterChef Türkiye 2021’in birincisi bu akşam belirlendi.

MasterChef Türkiye’de 2021 şampiyonu bu akşam belli oldu. MasterChef Eren, bu akşam Hasan ile şampiyonluk kupası için mücadele etti ve MasterChef 2021 şampiyonu oldu.

MasterChef Türkiye’de final turu iki bölümde yapıldı. İlk gün üç oyun oynandı ve bu oyunlar sonrasında Eren 65, Hasan 59 puan topladı. Bu akşam, 14 Ocak Cuma bölümünde ilk iki oyunda üçer yemekten oluşan menü yapıldı. İlk oyunda Türk mutfağı, ikinci oyunda uluslararası mutfak uyarlaması yapıldı.

İlk oyunda yapılan yemeklerin değerlendirmesi yapan şeflerin verdiği puanlar ile aradaki fark ikiye indi. Bu oyunda Hasan 23, Eren 19 puan aldı.

İkinci oyunda uluslararası mutfak menüsünde ise Hasan 21, Eren 24 puan aldı. Bu sonuca göre Eren, Hasan ile aradaki farka beşe çıkardı.

Son oyuna Eren 108, Hasan 103 puanla girdi. Canlı yayında ise yarışmacıların imza tabağı hazırlaması istendi. Bu sezonun son yemeği için Hasan 24 puan alırken Eren 26 puan aldı. Buna göre Eren 134, Hasan 127 puana yükseldi. Böylece MasterChef Türkiye 2021 şampiyon Eren Kaşıkçı oldu.

MASTERCHEF EREN KAŞIKÇI KİMDİR?

MasterChef Eren Kaşıkçı, 1989 yılında Kırıkkale’de dünyaya geldi. Aslen Tokatlı olan yarışmacının bir kardeşi var. Babası asker, annesi ise ev hanımıdır. Babasının tayinleri nedeniyle birçok şehirde gezdiğini belirten Eren Kaşıkçı, yarışmaya Gökçeada’dan katıldı. Evli ve bir çocuk babası olan Eren Kaşıkçı halen hayatını orada sürdürmektedir.

MasterChef 2021 şampiyonu belli oldu!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!