Mavi Vatan karşıtı Amerikalıdan Cem Gürdeniz mesajı

featured

Amerikalı akademisyen Amiral Ryan Gingeras, Amiral Cem Gürdeniz’in Rusya’da düzenlenecek dünyanın en büyük deniz konferansında sunum yapacak olmasıyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Amiral Cem Gürdeniz, son yıllarda uluslararası çapta düzenlenen dünyanın en büyük deniz politikaları konferansına katılacak. Rusya merkezli Dünya Ekonomisi ve Uluslararası İlişkiler Enstitüsü’nün düzenlediği toplantıya Gürdeniz video konferans yöntemiyle katılacak ve “Mavi Vatan Doktrini” konulu bir konuşma yapacak.

Rusya’nın başkent Moskova’da yapılacak “Dünya Okyanusu – İşbirliği ve Rekabet Alanı” konferansında okyanuslardaki ekonomik, askeri faaliyetler değerlendirilecek; denizlerin politik ve ekonomik sorunları analiz edilecek.

FRANSA YASAĞI

Gürdeniz’e Fransa’da düzenlecek olan “Doğu Akdeniz büyük bir gerilim altındaki bölge mi?” başlıklı konferans için de davet gelmiş, ancak 104 Amiralin Montrö açıklamasına imza attığı gerekçesiyle hakkında verilen yurt dışına çıkış yasağı nedeniyle 3-4 Aralık’ta düzenlenecek konferansa izin çıkmamıştı. Türkiye’nin denizlerdeki haklarını savunmak ve Mavi Vatan’ı anlatmak isteyen Gürdeniz’e izin verilmemesi Türk kamuoyunda büyük tepki çekmişti.

Ancak Gürdeniz’e yasak kararı sadece Türkiye’de yankılanmamış, Amerikalılar da olayı takip etmiş. Mavi Vatan karşıtlığıyla bilinen Amerikalı akademisyen Ryan Gingeras, Gürdeniz’in Rus konferansına katılmasıyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Gingeras, Twitter hesabından “Gürdeniz’in Fransa’daki bir konferansa katılmak üzere Türkiye’den ayrılması yasaklandı. Ancak, belli ki Rusya’da konuşacak” ifadelerini kullandı.

Gürdeniz’in toplantıya video konferansla katılacağı ayrıntısını kaçıran Gingeras, Gürdeniz’in Rusya’ya gitmesi için izin çıktığını zannetti.

Mavi Vatan karşıtı Amerikalıdan Cem Gürdeniz mesajı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

11 Yorum

 1. 9 ay önce

  Düdüğümün amerikalısı ne oldu niye hayıflandın ki?

  Cevapla
 2. 9 ay önce

  Hey ryan, ne oldugunu soyle layigiyla karsiligini verelim. Bunları vaftiz ederlerken kulaklarina su kacirıyorlar bunlarin ondan sonra kafa boyle oluyor. hadsiz.

  Cevapla
 3. 9 ay önce

  bebekken bunları bir işlemden geçiriyorlar ya suyla falan sonra kutsal olduklarını da düşünüyorlar ha işte bazen kulağa, buruna, beyne su kaçıyor sonuçta böyle oluyor malesef. Yazık be napacan işte.

  Cevapla
 4. 9 ay önce

  Abd yasaklanmasını istiyor

  Cevapla
 5. 9 ay önce

  Emperyalistler bu kadar çok ıkındığına göre, “Mavi Vatan” politikamız acıtmış garipleri 🙂

  Cevapla
 6. Tamamen Türkiye’nin çıkarına olacak Fransa’daki konuşmasının engellenmesinin sebebinin, bir yerlerden konuşturmayın direktifi gelmiş olma olasılığını gösteriyor…

  Cevapla
 7. 9 ay önce

  Gürdeniz Amirale reva görülen muamele utanc verici ve ayni zamanda da mevcut yönetimin dis iliskilerdeki beceriksizliginin karinesidir, ki bu beceriksizlik kanimca vatana ihanetle esdegerdir.

 8. 9 ay önce

  Gürdeniz Amiralim her zaman yanındayız. Başarılar diliyorum.

  Cevapla
 9. 9 ay önce

  mevcut hükümet sayesinde Türkiye sahipsiz zannediyorlar

 10. 9 ay önce

  Amiral Gürdeniz Mavi vatanın babasıdır, ve gerçekleri dünyaya anlatacaktır. Ona yurt dışına çıkış yasağı kıyan zihniyet utansın.

  Cevapla
 11. 9 ay önce

  fransaya gönderilmeyen gürdeniz rusyaya gönderiliyor diyor batı dünyasına rteyi hedef gösteriyor.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!