Maymunlar Cehennemi: Başlangıç filmi konusu

Maymunlar Cehennemi Başlangıç filmi konusu nedir, film oyuncuları kimlerdir sinema severler tarafından araştırılmaya başlandı. Maymunlar Cehennemi Başlangıç filmini konusunu, imdb puanını ve oyuncularını haberimizde bulabilirsiniz...

Maymunlar Cehennemi: Başlangıç filmi konusu
Maymunlar Cehennemi: Başlangıç Filmi Konusu

2011 yılında vizyona giren Maymunlar Cehennemi: Başlangıç filmi konusu itibariyle de beğenilen bir filmdir. Yönetmen koltuğunda Rupert Wyatt'ın yer alıyor. Bilim kurgu ve aksiyon türünde çekilen film Türkiye'de 5 ay boyunca vizyonda kaldı ve 306 bin 864 kişi tarafından izlendi. Filmin Türkiye'de vizyonda kaldığı süre içerisinde ulaştığı gişe hasılatı ise 2.968.266,00 TL olarak kayıtlara geçti.

Sinema seyircisi tarafından oldukça beğenilen ve İmdb puanı 7,6/10 olan Maymunlar Cehenemi: Başlangıç filmi  için izleyicilerin verdikleri oyların dağılımı görseldedir. Oy dağılımına bakıldığında izleyicilerin büyük çoğunluğunun film için olumlu yönde oy kullandıkları görülmektedir.

Maymunlar Cehennemi: Başlangıç İmdb Puanı

MAYMUNLAR CEHENNEMİ: BAŞLANGIÇ KONUSU

Maymunlar Cehennemi: Başlangıç filmi konu olarak genetik mühendislerinin, maymunların beyinleri üzerinde yaptıkları çalışmalar sonucu beyinlerinin gelişmesini ve insanlarla üstünlük savaşına girmelerini anlatıyor.

Maymunlar Cehennemi Başlangıç

MAYMUNLAR CEHENNEMİ: BAŞLANGIÇ FİLMİ BAŞROL OYUNCULARI

 Slumdog Millionaire filmindeki Latika rolüyle de bilinen Freida Pinto filmde Caroline rolüyle yer alırken,

Brian Cox John Landon rolüyle,

Yüzüklerin Efendisi üçlemesindeki Gollum karakteriyle de bilinen Andy Serkis Caesar rolüyle,

Spider Man karakteriyle adından söz ettiren James Franco Will Rodman rolüyle,

David Oyelowo Steven Jacobs rolüyle,

John Lithgow Charles Rodman rolüyle,

Tom Felton ise Dodge Landon rolüyle yer alıyor.

Maymunlar Cehennemi Başlangıç Oyuncuları

MAYMUNLAR CEHENNEMİ: BAŞLANGIÇ FİLMİ FRAGMANI

MAYMUNLAR CEHENNEMİ: BAŞLANGIÇ FİLMİ YÖNETMENİ

Maymunlar Cehennemi Başlangıç filminin yönetmeni İngiliz vatandaşı Rupert Wyatt'tır. aşlayan 2008 yılındaki The Escapist filmi ile ilk yönetmenliğini yapan usta yönetmen 2011 Maymunlar Cehennemi filminde gösterdiği yönetmenlik performansıyla yükselişe geçti.