Meclis Başkanı Şentop’tan TBMM’deki kavgaya ilişkin açıklama!

TBMM Başkanı Şentop 'Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Türk milletinin birliğini temsil eden seçilmiş Cumhurbaşkanı'na karşı basit, alelade hakaretlerin Meclis çatısı altında yeri yoktur.' dedi.

Meclis Başkanı Şentop’tan TBMM’deki kavgaya ilişkin açıklama!

TBMM Meclis Başkanı Mustafa Şentop, TBMM’deki kavga hakkında açıklamalarda bulundu. CHP’li Engin Özkoç’un Başkan Erdoğan’a küstah hakaretlerini değerlendiren Şentop, “Seviyesizce hakaretler, ifade özgürlüğü değildir” şeklinde konuştu.

Şentop, “Hakarete ihtiyaç duymadan eleştirilerinizi yapabilirsiniz, bunu yapan arkadaşlar da var. Ancak hem de TBMM’de Türkiye’nin seçilmiş Cumhurbaşkanı’na hakaret edemezsiniz.” dedi.

‘BU DURUMDAN HERKES RAHATSIZ’

TBMM Meclis Başkanı Mustafa Şentop, “Herkes aynı görüşte olamaz, düşüncelerinizi ifade edebilirsiniz ancak bunlar basit hakaretler olamaz. Sağ duyulu arkadaşlarımız da bu durumdan rahatsız” ifadelerini kullandı.

Şentop, “Devlet olarak çok hassas bir süreçten geçiyoruz. Herkes hassasiyet içinde hareket etmelidir. Engin Özkoç’un ifadelerini kınıyorum. Herkes sorumluluğunun bilincinde olmalı.” şeklinde konuştu.