Meclis’te ‘forslu kolonya’ tartışması

featured
service

65 yaş üstü vatandaşlara dağıtılan kolonya ve maskelerin poşetinde Cumhurbaşkanlığı forsu ve ‘hediyedir’ ibaresi tepki çekti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, 65 yaş ve üzere dağıtılacağını duyurduğu kolonya ve maskerlerin dağıtımına başlandı. Poşetlerin üzerinde Cumnhurbaşkanlığı forsu, Erdoğan’ın imzası ve “hediyedir” ibaresi eleştiri konusu oldu. Vatandaşın devlete ödediği vergilerle alınan kolonya ve maskelerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hediyesi gibi sunulması tepki çekti.

Konu bugün Meclis genel kurulunda da gündeme geldi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Emine Hanım’ın bileziklerini bozdurup mu aldınız bunları? Ya da Cumhurbaşkanı maaşından biriktirdiklerinizle mi dağıtıyorsunuz da bunların üstüne ‘Hediyedir’ yazıyorsunuz. Recep Tayyip Erdoğan imzası, altına da hediyedir… Yazıktır” diyerek tepki gösterdi.

‘MAAŞINIZLA MI ALDINIZ?’

Özel, konuya ilişkin TBMM’de düzenlediği basın toplantısında şu ifadeleri kullandı:

“Şahsı tarafından alınan kararlar ile vatandaşın cebinden vatandaşa hediye dağıtan birisi ile karşı karşıyayız. Bunlarla övünülmez. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti’nin utanacağı işler bunlar. Bu torbanın içindeki maskeyi, kolonyayı, torbanın parasını ne yaptınız oğlanların sünnetinde takılan altınları, Emine Hanım’ın bileziklerini bozdurup mu aldınız bunları? Düğündeki takıları mı bozdurup aldınız? Ya da Cumhurbaşkanı maaşından biriktirdiklerinizle mi dağıtıyorsunuz da bunların üstüne ‘Hediyedir’ yazıyorsunuz. Recep Tayyip Erdoğan imzası, altına da hediyedir…Yazıktır.”

ŞAHSİ PROPAGANDA

Dağıtılan kolonya ve maskelerin hediye değil hak olduğunu ifade eden Özel, “Dünyada bunları verdiğiniz kişi işçi emeklisi ise emekli olana kadar onun asgari ücretinden dünyanın en yüksek vergisini kestik biz. Son 17 yıldır yaptınız bunu. Dünyada hiç kimse kendi vergisi ile alınmış bir şeye hediye diye kandırılmaya çalışılamaz. Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşları da aptal değildir, buna tenezzül edende de bir devlet adamı yaklaşımı yoktur.  Bu, tükenmekte olan birinin şahsi itibarını yükseltmek için kendisine emanet edilen kamu gücünü ve kendisine emanet edilen parayı şahsının propagandası için kullanmasıdır. Ayıptır, yazıktır, günahtır. Bu hediye değildir, bal gibi haktır. 65 yaş üstü emekliye bir tane kolonya bir tane maskeyi Cumhurbaşkanı’nın hediyesi diye yollamaya kimsenin hakkı yoktur” dedi.

Meclis’te ‘forslu kolonya’ tartışması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 sene önce

    RTE’nin derdi koronaya “çözüm” değil seçim yatırım ve kişisel yaymacasını yapmaktır! Bu rezilliğin başka bir açıklaması yoktur!

    Cevapla
  2. 2 sene önce

    Yardim paketlerinde Recep Tayyip forsu,kolonya dagitiminda recep tayyib hediyesi,ya insan birazcik utanir.Ne yapiyorum diye oturur düsünür.Belediyelerin yardim kampanyalarini engellediniz size rakip olacaklar diye.Asevlerinde yemek vermeleri icin toplanan yardimlari engellediniz bu nasil bir insanlik anlayisi bu nasil bir müslümanliktir.Yani namaz kilarken Allaha ne yüzle dua ediyorsunuz “Yarabbi beni CHP’nin zaferinden koru “diye mi dua ediyorsunuz.Milletin vergileri ile kolonya dagitiyor altina imzani atiyor hediye diyorsun hic mi vicdanin sizlamiyor.Nedir bu hirs nedir bu koltuk sevdasi.Abdülhamidte senin gibi yapiyordu ne oldu sonra?

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!