Mehmet Ağar'ı Pensilvanya'ya o MHP'li mi gönderdi? Açıklama geldi...

Mehmet Ağar Pensilvanya'da Fetullah Gülen ile görülmeye devletin bilgisi dahilinde gittiğini söylemişti. Eski Bakan Erkan Mumcu, Ağar'ı Pensilvanya'ya gönderen kişinin MHP'li Celal Adan olduğunu öne sürmüştü. Adan'dan açıklama geldi...

Mehmet Ağar'ı Pensilvanya'ya o MHP'li mi gönderdi? Açıklama geldi...

Eski Kültür ve Turizm Bakanı ve eski Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın kendisine “MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan’ı Fethullah Gülen ile görüşmesi için” ABD’ye gönderdiğini söylediğini ileri sürmüştü. MHP'li Celal Adan'dan Mumcu’nun iddialarına yanıt geldi.

Independent Türkçe'ye açıklamalarda bulunan Adan, 2007 sürecinde Demokrat Parti'de siyasi hayatını sürdüren ve şimdi Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı TBMM Başkanvekili Adan, şu ifadeleri kullandı:

“Erkan Bey yaptığı açıklamada, 'Tanık olmadım, bilmiyorum' diyor ama kendisine böyle bir şey söylendiğini ifade ediyor. Bu konu daha önce de gündeme gelmişti. Bayram olduğu için çok sert ifadeler kullanmak istemiyorum ama daha önce gündeme geldiğinde bu iddia ile ilgili, çok ağır şeyler söyleyerek tepki göstermiştim.

'KEŞKE GİDENLERİN KİM OLDUĞU AÇIKLANSA'

Erkan Mumcu'yu da Mehmet Ağar'ı da tanırım. Hayatımın hiçbir döneminde Pensilvanya'ya gitmedim. Türk devleti, gidenlerin kim olduğunu bilir. Keşke gidenlerin kim olduğu açıklansa. Gitsem 'gittim' demekten çekinmezdim. Yeryüzünde hiçbir güç beni siyasi analiz için Fetullah Gülen'le görüşmemi benden talep edemez. Bizim duruşumuz bellidir. 18 yaşından beri Türk milliyetçiliği referanslı bir siyasi yaşamım var.

MEHMET AĞAR'A SORUN

Bu iddia baştan aşağı yalandır, iftiradır. İlgimin olmadığı bir olaydan ötürü ismimin geçmesi beni son derece üzmüştür. Sayın Mehmet Ağar'a sorabilirsiniz. Mehmet Ağar bana bu iddianın yalan olduğunu söyledi. Ayrıca kimse benden böyle bir talepte de bulunmadı. Eğer benim Pensilvanya'ya giderek Fetullah Gülen'le görüştüğüm ispatlanırsa, milletimden özür dileyerek siyasi hayatımı sonlandırırım.  Allah doğrunun yardımcısıdır. Tüm insanları doğruyu konuşmaya davet ediyorum. Benim milletimizden saklı, hesabını veremeyeceğim hiçbir işim yoktur.

MEHMET AĞAR'DAN PENSİLVANYA AÇIKLAMASI

Adan'ın sözleri üzerine eski Demokrat Parti Genel Başkanı Mehmet Ağar da söz konusu iddiaya ilişkin olarak, "Ben, Celal Adan'ın Fetullah Gülen'le görüşmesini istemedim. Böyle bir görüşme olmadı" yanıtını verdi