Mehmet Cengiz’den ‘milletin a.. koyacağız’ savunması

Milyonluk ihalelerle gündeme gelen Mehmet Cengiz ‘Milletin a.. koyacağız’ sözlerini, "Beni tanıyanlar bilir, ben millete küfretmedim, polis tapelerinde yazıyor, rakibimi kastetmiştim, o rakibim de kendisini biliyor…" ifadeleriyle savundu.

featured
service

Halka ettiği küfürle hafızalara kazınan Mehmet Cengiz tepki çeken sözlerinin adresinin rakibi olduğunu iddia etti.

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’la ilişkisine de değinen Cengiz, “Heyet kurdu geldi fabrikamı inceletti. Aradı beni teşekkür etti. Dostluğumuz hala devam ediyor.” dedi.

Tv100’de yayınlanan Cengiz ile Ahtapot programında Ertuğrul Özkök ve Cengiz Semercioğlu’na konuşan Cengiz şunları söyledi:

‘HER HAFTA MAZIDAĞI’NA 50 MİLYON LİRA GELİYOR’

Burada 5 fabrika var, bu fabrika dünyada az olan belki ilk ya da 3 tanesinden birisi. Atık olan malzemeyi de ekonomiye kazandırmanın heyecanının yaşadık burada. Bunu da başardık. Burası inşaat halindeyken 5 bin kişi çalıştı. Dünyanın çeşitli bölgelerinden 130 yabancı mühendisimiz görev yaptı. Dünyanın en büyük proje firmaları ile birlikte çalıştık. Şu anda en az 4 bin çalışanımız var. Her hafta Mazıdağı’na 50 milyon lira geliyor. Bu ekonomiyi görüyorsunuz, Mazıdağı ilk geldiğimizde çok kötü bir yerleşim yeriydi, şimdi burası gelişiyor. Bizim özelliğimiz fabrika bölgelerimizde oradaki esnaftan alışveriş yapıyoruz. Oranın ekonomisini kalkındırmaya çok dikkat ediyoruz. O yörenin insanını eğitiyoruz, yetiştiriyoruz. Burada çok güzel tesisler kurduk. Ben doğudan çok memnunum. Diyarbakır’da Siirt’te Adıyaman’da… Ben buraya PKK zamanında girdim, arkadaşlarım ‘Deli misin? orada yatırım yapılır mı?’ diyordu. Herkesi davet ediyorum Güneydoğu’ya burası Türkiye’nin kalbidir.

HAVALİMANI ELEŞTİRİLERİNE YANIT

Bizim işlerimizde inşaatın payı yüzde 8 ila 6 arasında değişiyor ciromuzda. İstanbul Havalimanı 5 ortak aldık. 10 milyar 200 milyon Euro’luk yatırım yapacağız. Yine 2 milyar Euro kira ödeyeceğiz. Bunu topluyorlar 32 milyar Euro yapıyorlar hem bana yazıyorlar hem diğer ortaklarıma yazıyorlar. Yahu kardeşim bizim burada aldığımız iş adamı başı 2 milyar Euro ve bunu başardık. Toplam 8 milyar Euro para harcadık. İstanbul Yeşilköy Havalimanı bizden önce kaç para kira ödüyordu? 130 Milyon Euro. Ben ne ödeyeceğim devlete 1 milyar Euro. 22 milyar Euro’yu 25 yıl ödeyeceğim. KDV ile beraber 25 Milyar Euro ediyor bu. Bunu nasıl algılamıyorlar. Bunu alıyorlar diyarlar ki 32 milyar Euro sen aldın… Ulaştırma Bakanlığı 38 adet yap işlet devret ihale yaptı. Ben yalnız 2’sinden iş almışım. Birisi Kuzey Marmara Otoyolu, yüzde 20 ortağım orada. 800 milyon Dolar düşer bana, ikincisi havalimanıdır. Başka yok.

‘BUNA İSYAN EDİYORUM’

Ben Türkiye’de olmayan sanayi yaptım. Ben sanayi yönümle anılmak istiyorum. Siirt’te, Adıyaman’da Elazığ’da, Kastamonu’da, Konya’da Samsun’da… Dünyanın her yerinde sanayi tesisimiz var. İngiltere, Romanya, Azerbaycan, Kırgızistan, Polonya’da da varız… Tutturmuşlar bir çete, çete çete… Ne çetesi kardeşim? Buna isyan ediyorum. Benim üzerimden kimse siyaset yapmasın kardeşim. Bir insanın bir insanı sevmesiyle arkadaş olmasıyla yorum yapmaya hakkın yok. Yorum delillerle, belgelerle yapılır. Bunların sonuna kadar gidersin buna da varım! Ben siyaset yapmıyorum, ben iş insanıyım. Ben siyasi gözlükle konuşamam. Ben siyasetçi değilim, anlatmak istediğim bu.

‘MİLLETİME KÜFRETMEDİM, RAKİBİMİ KASTETMİŞİM’

Ben milletime aşığım, aşık! Beni tanıyanlar bilir, ben millete küfretmedim, polis tapelerinde yazıyor, rakibimi kastetmiştim, o rakibim de kendisini biliyor… Ama bunu ille de milletin gözüne sokmaya çalışıyorlar. Tapelerde diyor ki rakibini kastediyor. Ama siz bunu illa da alıp bunu millete göstermeye çalışıyorsunuz. Bu millet beni seviyor kardeşim! Ben Seydişehir’i 2005 yılında aldım, 2004 yılında Eti Bakır’ı aldım. 2007 yılında 500 milyon dolara otel sattım ben bu ülkede. O zaman bölünme var mıydı da bu kadar saldırılar ‘o fabrika kapanacak’ bunu inandırdılar halka. Allah aşkına kapandı mı?

‘BAYKAL’LA DOSTLUĞUMUZ HALA DEVAM EDİYOR’

Avrupa’nın en modern fabrikasını yaptım, kalk özür dile! Benim Konya’daki CHP’lilerle en ufak bir sıkıntım yok. Ama Deniz Baykal heyet kurdu sağ olsun. Heyet kurdu geldi fabrikamı inceletti. Aradı beni teşekkür etti. Dostluğumuz hala devam ediyor. Allah ona şifa versin. Hepimiz gideceğiz, bunlar kalacak bu ülkenin malı bunlar.

KILIÇDAROĞLU’NA DAVET

Sayın Deniz Baykal’a biz gittik. Sağ olsun heyet kurdu geldi anlattık sonrasında dostluğumuz devam etti. Keşke… Sayın Kılıçdaroğlu inanıyorum ki yanlış bilgilerle konuşuyor. Yanlış belgeler var elinde. Biz ona kendisine de haber gönderdik gel kardeşim gezdirelim, yaptığımız işleri gör ondan sonra çete yakıştırmasını yap. Ama öyle bir imkan olmadı. Keşke olsa davet ettik kendisini bekliyoruz da… Kendisi Güneydoğulu ben Güneydoğu’nun en büyük yatırımcısıyım. Ben siyasete girmem ama girsem buradan gireceğim, ya gel bir yaptıklarımızı görün anlatalım derdimizi. İnşallah başarılı oluruz…

Mehmet Cengiz’den ‘milletin a.. koyacağız’ savunması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 2 hafta önce

  cengizde yer acmaya baslamis, tayyip isler hic iyi gitmiyor.

 2. 2 hafta önce

  Demek’ki tapeleri açıkça kabul etmiş..!! Şöyle yiğit bir savcı yokmu koca memlekette..?

 3. 2 hafta önce

  Hem milletin alınterini emeğini sömüreceksin hemde millete söveceksin bende senin …….

 4. 2 hafta önce

  Tapeler montaj değil, gerçek dinleme yani öyle mi ;)

 5. 2 hafta önce

  “Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner.”
  Kuklaya da kuklacıya da göz yumanlara da …

 6. 2 hafta önce

  Rahmetli Yaşar Nuri Öztürk, ekranlarda bu şahsa gerekli cevabı vermişti. Türk Milleti’nin onurlu fertleri olarak bizler de o temenniye yürekten katılmıştık.

 7. 2 hafta önce

  Millet kendisine koyacağı günler yakın olduğunu hisediyorki savunmaya geçiyor.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!