Mehmet Metiner: Parti halktan koptu

Kayseri'de bir televizyon programında konuşan eski AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner yeni sistemdeki bakan uygulamasının partiyi halktan kopardığını söyledi.

Mehmet Metiner: Parti halktan koptu

Bir televizyon programında konuşan eski AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, kendisine “boşboğaz” diyen Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Bülent Arınç’a sert tepki gösterdi.

Kayseri’de bir televizyon programında konuşan Metiner, “Kendisi bana ‘boşboğaz’ demiş bir programda ama kendisine Gül, Davutoğlu ve diğerleri sorulunca ‘onlar saygın arkadaşlarımız’ diyecek Erdoğan hakkında da konuşurken ağzının ayarı kaçacak. Böyle şey olur mu?” dedi.

Programda yeni parti kuracaklarını açıklayan eski AKP’lilere de tepki gösteren Metiner, “Gül’ün, Babacan’ın, Davutoğlu’nun parti kurmasına, AK Parti’den ayrılmasına kızmıyorum. Şer ittifakıyla birlik olmasına kızıyorum” ifadesini kullandı.

PARTİ HALKTAN KOPTU

Metiner yeni sistemdeki bakan uygulamasının partiyi halktan kopardığını iddia ederek şunları söyledi;

“Milletvekili genel başkan yardımcısı olmaz, öyle olunca belediye başkanı ya da il yönetimi, il başkanı milletvekilinin emrine girmek gibi bir duyguya kapılıyor. Emre amade bir il yönetimi olmaz. Bakan siyasetten gelmeli, gelmezse halktan kopuk olunur. Arkadaşlarımın değil bakana özel kalem müdürüne bile ulaşmakta sıkıntı çektiklerini biliyorum.”

“GÜL, BABACAN VE DAVUTOĞLU’NA KIZMIYORUM”

Metiner, yeni parti kuracağı iddia edilen Abdullah Gül’ü eleştirerek, “Bize kaybettirenler, partimizde iktidar şehvetine düşenlerdir, kibir budalalarıdır, bunlar da böyledir. Gittiler şimdi ve göreceksiniz partimiz daha da güçlenecek. Yüreği yetiyorsa, kendi çıksın parti kursun. Biz onun ya da yanındakilerin partiden ayrılmasına kızmıyoruz. Ama Reis’in kaybetmesi hedefli bir şer ittifakının içine girerse biz buna kızıyoruz bunun adı arkadaşlık değil ihanettir, bunu yapana da hain denir” dedi.

BÜLENT ARINÇ’A TEPKİ

Kendisine ‘boşboğaz’ diyen Bülent Arınç’a da yüklenen Metiner; “Kendisi bana ‘boşboğaz’ demiş bir programda ama kendisine Gül, Davutoğlu ve diğerleri sorulunca ‘onlar saygın arkadaşlarımız’ diyecek Erdoğan hakkında da konuşurken ağzının ayarı kaçacak. Böyle şey olur mu? Başta kendisi olmak üzere hepsi cevap verecek. Mesela 15 Temmuz gecesi neredeydiler, referandumda ne oyu kullandılar? Bunları kutsalların üzerine yemin ederek açıklasınlar” şeklinde konuştu.