Mehmet Metiner'den 'çay atma' yorumu: Neyin nesi, hangi akla hizmet?

AKP'li Yeni Şafak yazarı Mehmet Metiner, Marmaris'te vatandaşları çay atma olayının birileri tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yaptırıldığını ima etti.

Mehmet Metiner'den 'çay atma' yorumu: Neyin nesi, hangi akla hizmet?

Orman yangınlarıyla perişan olan Marmaris'e gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın otobüs üzerinden vatandaşlara çay fırlatması büyük tepki çekmişti.

Çay fırlatma tartışmasına AKP'ye yakınlığıyla bilinen Mehmet Metiner de katıldı.

Metiner, çayların birileri tarafından Erdoğan'a attırıldığını iddia etti.

AKP'ye ve milletvekillerine yönelik de eleştiriler yapan Metiner'in yazısının satır başları şöyle:

“Allah aşkına her birimizin yüreğinin cayır cayır yandığı bu günlerde seçim meydanlarındaymışız gibi Reis’e otobüsün üstünden çay paketleri attırmak da neyin nesidir, hangi akla hizmettir? Artık seçim zamanlarında bile yapılmaması gereken bu tür bir olayın yangın günlerinde yapılabiliyor olması hepimizi derinden yaralamıştır, biline! Dilerim ki bu ve buna benzer yanlışlıklar, Reis’i gereksiz yere polemik konusu yapan bu tür davranışlar artık bir son bulur.

Yeri gelmişken belirtmezsem olmaz: Millet yangın günlerinde kendi vekillerini, özellikle de iktidar vekillerini yanı başında görmek ister. Keşke vekil arkadaşlardan biri Marmaris’te Cumhurbaşkanı’nı karşılamak yerine Bodrum’daki yangın mahallinde bulunmuş olsaydı diyorum.”