Mehmet Şimşek emeklilere neden zam yapılmadığını açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in AKP'nin yerel seçim sonrası yaptığı MYK toplantısındaki konuşmasında, emekli ve memurlara neden zam yapmadıklarını açıkladığı belirtildi.

featured

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AKP MYK’sinde emeklilere neden zam yapılmadığını anlattı.

İktidara yakınlığıyla bilinen Türkiye Gazetesi’nin haberine göre, Şimşek’in “Kamu kurumlarına bir kuruş bütçe dışı ödenek verilmeyecek. Her kurum ve bakanlıklar ile belediyeler bütçelerinde öngörülen sınırların dışına çıkamayacak. Kimse ek ödenek için bana gelmesin” sözlerini aktardığı belirtildi.

Şimşek’in emekliler için neden yeni bir adım atılmadığı konusuyla ilgili ise “Bunu yapmak için Türkiye’nin yurt dışından yüzde 50’den fazla bir faizle borçlanması gerekecekti. Böyle yaparsak, gelecek nesilleri de ipotek altına alacaktık. Buna izin veremezdik” şeklinde konuştuğu aktarıldı.

Aynı iddia Gazete Pencere’den Nuray Babacan’ın yazısında da dile getirildi.

Mehmet Şimşek emeklilere neden zam yapılmadığını açıkladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Kimi tefeci cevreleri Erdogana baski yapip bu kendi adamini yine goreve getirttiler. Sen o gecmeten köprüden, kullanilmayan gavaalanlarindan, vinmedigi metrolardan, kullanmadigi yollardan yandaslara para pompalarken kac faizle borclandin diye ağzını acmaz iken, emekliye geldiginde mi sorun olup gelecek nesillerin geleceği ipotek altina alinmis oluyor. Bu zati sirf bu konusmasindan dolayı Erdoğan görevden almali. Belki ki Turk Milletine degil, baska cevrelere çalışıyor. Acikca belli ki Dışarıdan verilen talimatlara gore hareket edip kararlar alıyor. Zaten Turkiyede oturmayan, ailesi Ingilterede oturan birini getirip Bakan yapiyorsun. Sen aciklasana Ingiltereye surekli gidip gelmen icin bu milletin kac parasini harciyorsun. Surekli ailesinin yanina gidip geliyor. Masraflari cebinden mi oduyor zanediyorsunuz.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!