Mekanın yeni sahibinin gerçek sahibi ne demek istedi?

Borga Temel Budak yazdı...

Mekanın yeni sahibinin gerçek sahibi ne demek istedi?

Son Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, HaberTürk’te Didem Aslan’ın programına katılarak 2023’teki Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili “Meydanlar dolacak Muharrem İnce aday olacak. Bu böyle yarım kalır mı” ifadelerini kullanarak aday olacağını net bir şekilde ifade edip, bayrağını açtı.

Tam bu yayını ve zamanlamasını değerlendirmek üzereyken, Ekrem İmamoğlu’nun danışmanı ve kampanya direktörü Necati Özkan’ın ancak Tanrı kompleksine kapılan bir kişinin hezayani ruh haliyle paylaşacabileceği “Dün dünde kaldı cancağzım. Artık mekanın yeni sahibi var.” tweetiyle gündem içerisinde gündem oluştu. İnsanlar bu zamanlarda cambaza bakmayı tercih edebilir. Ama bizim için takke düşmüş, kel görünmüştür.

PEKİ NECATİ ÖZKAN KİMDİR?

-1985’de Öykü Ajansı kurdu. Liderlere, adaylara ve partilere iletişim danışmanlığı yaptı. 2009’da Kemal Kılıçdaroğlu’nun İBB adaylık kampanyasını, 2014’te CHP’nin yerel seçim kampanyalarını, 2014 ve 2019’da Ekrem İmamoğlu’nun yerel seçim kampanyalarını yönetti.

-2010’da 10 kişilik “Dünya Rüya Takımı”na seçildi. Aynı yıl Aristotle uluslararası siyasi iletişim büyük ödülünü kazandı. 2012- 2015 arasında Dialogue International’in Global Başkanlığı, 2014 – 2016 arasında Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği (EAPC) Başkanlığını üstlendi.

-2017’da Washington merkezli Compol dergisi tarafından alanında dünyanın en etkili 100 iletişim profesyoneli arasında gösterildi.

-2015 -2016 de Radikal gazetesinde köşe yazarlığı yaptı.

-Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi Marka Okulu’nda “Strateji” dersleri veriyor ve Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği (IAPC)’nin Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapıyor.

Yukarıda paylaştığım bilgilerin tamamını tek bir kelime dahi eklemeden, Necati Özkan’ın kişisel blogundan alarak aktardım. Bu verileri, yorumlama ve analiz kısmına “görünenler ile gerçeklerin” ne kadar farklı olabileceğini aktarabilmek umuduyla şimdi başlıyorum.

Öncelikle vurgulamak isterim ki kendisinin kendi ağzından belirttiği bütün kurumsal Soros’un Açık Toplum Enstitüleri tarafından gizli kapaklı değil alenen fonlanmakta ve desteklenmektedir. Dileyen belgelere açık kaynaklardan kolayca ulaşabilir.

İmamoğlu ile İnce arasında savaş erken başladı: Necati Özkan’a belgeli yanıt

BÜYÜK TASARIMCININ KİŞİSEL BLOGUNA EKLEMEYİ UNUTTUĞU BİRKAÇ HUSUS

Mesela kendisi “Organize Dürüstlük” ana fikirli Kemal Kılıçdaroğlu kampanyasının yanı sıra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, MHP Lideri Devlet Bahçeli ve CHP Lideri Deniz Baykal’ın ortak bir dille kadınların siyasete katılması yönünde “Aynı fikirdeyiz” mesajı verdiği Kadın Adayları Destekleme Derneği’nin (KA.DER) çok tartışılan kampanyasını da yürütmüştü. Bu iki kampanya da günümüz siyasi yapısına ve bu yapıyı oluşturan karakterlere can suyu vermedi mi? Dönüşümün başlangıç noktası değil midir?

“Bu büyük başarılarından ötürü” The Campaigns & Elections Politics Magazine” dergisinin genel yayın yönetmeni olan Jordan Lieberman tarafından Uluslararası Aristotle Mükemmeliyet Ödülü’ne aday gösterilen Necati Özkan, hem ödülü kazandı. Hem de sadece 10 kişiden oluşan içerisinde Obama, Merkel ve Karzai’nin danışmanlarının da yer aldığı 2010 yılı rüya takımına seçildi. Çünkü etkili bir drama için esas oğlanların arkasında yer alan kişilerin de başarı hikayeleriyle kahramanlaştırılması zorunluluktur.

Bu seçilmişlerin bir nevi “ABD Milli Propaganda” takımı olduğunu düşünecek olursak, aslen ABD Basketbol Milli Takımı için kullanılan “Rüya Takım” benzetmesinin cuk oturduğunu ve müthiş bir bilinçle tercih edildiğini ifade etmek gerekir. Ustalara saygı kuşağındayız…

PEKİ ÖDÜLÜN ADININ ‘ARİSTO’ OLMASI DA İLGİNÇ BİR TESADÜF MÜDÜR?

Malumunuz üzere Sokrates, Platon ve Aristo birbirini tamamlar. Platon, Sokrates’in, Aristo’da Platon’un öğrencisidir. Fakat Aristo’yu ön plana çıkaran asıl husus felsefesinde ki farklılıktan ziyade bilinen tarihin en büyük fatihi Büyük İskender’in hocalığını yapmış olmasıdır.

Aristo’ya göre bir tohumu sular, yeterince ışık almasını sağlar ve her aşama özen gösterirseniz yavaş yavaş büyüyen bir filizin çiçek açmasını sağlayabilirsiniz. Bu durumda başarı İskender’in olsa da zafer tohumu çiçeğe dönüştüren Aristo’ya aittir.

Veya ihmal edip, karanlıkta bırakmak ya da yapraklarına böceklerin musallat olmasını izlemekte bir tercihtir. Ana fikir olarak tohumu yaratan siz değilsinizdir ama ona can vermek ya da öldürmek size bağlıdır. İnsanın alabileceği en büyük haz, ulaşabileceği en büyük makam budur. Yaratıcının yeryüzündeki eli olduğunu hissedersiniz.

Tıpkı Aristo’nun yaptığı gibi propaganda rüya takımının üyeleri de tayin edildikleri ülkelerde kendilerine verilen tohumları çiçeğe dönüştürme süreçlerini incelikle işlemektedirler.

Necati Özkan’ın bakış açısından Muharrem İnce, tohumluğundan itibaren büyük bir özenle elleriyle büyüttüğü en gözde çiçeği Ekrem İmamoğlu’na bulaşmak üzere olan bir böcektir.

Bu durum yaratıcıyı öylesine bir hezeyan durumu içerisine sokar ki, tweet atmak için yayının bitmesini bile beklemesi artık onun için imkansızdır. O an öylesine güçlü bir duygunun esiri olmuştur ki gönder tuşuna bastığında büyük aklın, büyük eseri umUrunda bile olmaz.

Necati Özkan’ın kapıldığı bu travmanın sonuçlarını doğru analiz edecek olan kişi 2020 psikoloji rüya takımına aday gösterilir mi bilemem ama mekanın sahibi Ahmet, Mehmet veya Ekrem’dir gibi bir düşünce içerisinde olanlar bilsinler ki mekanın gerçek sahibi aklı ve vicdanı hür vatanseverlerdir. Yani Türk Milleti’nin bağrından çıkan asli unsurlardır.