Melih Altınok: A haber deyince yayınlara bağlanmıyorlar

Sabah yazarı Melih Altınok, yetkili ve alanlarında öne çıkan isimlerin ATV ve A Haber isimlerini duyunca yayına çıkmak istemediklerini söyledi.

Melih Altınok: A haber deyince yayınlara bağlanmıyorlar

AKP’ye yakınlığıyla bilinen A Haber ve ATV’nin yayınları sosyal medyada büyük tepki çekerken, konuya ilişkin yeni bir gelişme yaşandı.

Sabah yazarı Melih Altınok, yetkili isimlerin A Haber ve ATV’nin adını duyan yetkililerin yayınlara bağlanmak istemediğini ifade etti.

Bugünkü köşesinde konuya sitem eden Altınok, şu ifadeleri kullandı:

“Örneğin uçak kazasının yaşandığı çarşamba gecesi Haluk Pekşen ve Barış Yarkadaş gibi “kadrolular” halkı paniğe sevk eden paylaşımlar yapıyorlardı. atv Son Durak’ın editörleri, Yeni İstanbul Havalimanı ile ilgili soru sormak, açıklamalarını almak için yetkilileri aradılar.
Ancak, atv, a haber adını duyan yetkililer yayına bağlanma gereği bile duymadılar!
Tıpkı, deprem, çığ ya da herhangi bir kriz anında iktidar çevrelerinin yaptığı gibi…
Bizler yine bağlantılar ve canlı hava trafiğini yayınlayıp bilgi kirliğinin önünü elimizden geldiğince kesmeye çalıştık tabii.
Yani işimizi yaptık. Gerçeği, birini, kurumları, kuruluşları savunmak için değil görevimiz olduğu için duyurduk, eğip bükmedik.
Ama belli ki sırf bu yüzden… İşimizi iyi yaptığımız için, kendileri hakkında asla yalan haber yapmayacağımızı, iftiraya başvurmayacağımızı bildikleri için bizi pas geçiyorlar.”