Melih Gökçek, 'Ankara'yı parsel parsel sattınız mı?' sorusuna ne yanıt verdi?

Ankara'nın eski Belediye Başkanı AKP'li İbrahim Melih Gökçek, katıldığı televizyon programında açıklamalarda bulundu. Gökçek, "Alınmaktan dolayı kırıldım ama Tayyip Bey'e karşı değil bu. Beni getiren de alan da o. Gayet doğal" dedi. Gökçek, Bülent Arınç'ün "Ankara'yı parsel parsel sattı" sözüne de "Ben hiçbir zaman bedavadan FETÖ'cülere bir arsa tahsis etmedim. Bülent Arınç kendi adına konuşan biri değildir." yanıtını verdi...

Melih Gökçek, 'Ankara'yı parsel parsel sattınız mı?' sorusuna ne yanıt verdi?

Haber Global'de Buket Aydın'ın Koltuk programına konuk olan AKP'li Melih Gökçek, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a kırgın mısınız?" sorusuna "Katiyen hayır. Alınmaktan dolayı kırıldım ama Tayyip Bey'e karşı değil bu. Beni getiren de alan da o. Gayet doğal" cevabını verdi.

Gökçek, Aydın'ın, "Ego yapmıyorsunuz. 'Beni halk seçti' demiyorsunuz. Sonuçta sizi orada Ankaralıların oyuyla..." sözlerine de, "Bizim kültürümüzde lider olarak kabul ettiğin insana bağlılık vardır. Dinden çıkmadığı sürece sözlerine uyma vardır. Ben Erdoğan'a inanıyorum" sözleriyle karşılık verdi.

Gökçek, "Belediye başkanlığını bırakmak zorunda kalmak sizi hayal kırıklığına uğrattı mı?" sorusunu ise, "Ona hayal kırıklığı demeyelim de 'Gönlün kırıldı mı?' diyelim. Elbette kırıldı. O konuyu hiç konuşmadım, şimdi de konuşmam ama gün gelir anlattığım zaman milletin yüzde yüz bana hak vereceğinden iğne ucu kadar şüphem yok. Bir gün anlatırım ve ben bu konuda Tayyip Bey'i suçlamıyorum" şeklinde yanıtladı.

İşte o söyleşiden bir bölüm:

SİYASETE DÖNERSENİZ BELEDİYE BAŞKANLIĞININ DIŞINDA HANGİ GÖREVE TALİP OLMAK İSTERSİNİZ?

Görevin büyüklüğü küçüklüğü önemli değil. Siyasetten hiçbir zaman ayrılmadım. 

MANSUR YAVAŞ'IN BELALISI MISINIZ?

Belediyecilikte önemli olan, vizyon, icraat ve kapasitedir. Bunlar yoksa geçmişi karalarsın. Her meclis toplantısında bunu yapıyor, iftira atıyor. Kamuoyunun önüne çıkmak için kendisine teklif ettim. Adamcağız icraatı olmayınca arkasında olan bir ajans var onların talimatı var onları dinliyor. Ajans televizyona katılmasını engelliyor. Çünkü katılırsa oyları düşer. Sürekli yolsuzluktan bahsediliyor ortaya çıkarın. Sürekli sahte evrakla suçlama yapıyorlar.

MANSUR YAVAŞ ANKARA İÇİN TEK İYİ BİR ŞEY BİLE YAPMADI MI?

Heykel yaptı ve heykel yıkattı. Sevenlerde ideoloji için seviyor. Ne yaparsa yapsın sevecekler. Bu sevgi CHP içinde de azaldı.

BELEDİYE BAŞKANI PARTİCİLİK YAPMAK ZORUNDA MI?

Mansur Yavaş, CHP'lileri işe almıyor bu nedenle sevgide içeride azalıyor. 6. 500 kişiyi işe aldılar. 400-500 CHP,  500 de İyi Parti diğer kalanlarda  Beypazarı ve diğer partilerden.Aldıkları kişilerin toplamı 2.000 civarında.  Kalan 4.500 kişiyi Mansur Yavaş nereden aldı. Ben buradan şifreyi verdim. Devlet bunu araştırsın. Arkasından çok enteresan bir şey çıkar. 

BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPTIĞINIZ DÖNEMLE İLGİLİ PİŞMANLIKLARINIZ VAR MI?

Ecevit iktidarda olduğu zaman belediye başkanı Haydar bey var, o dönemde Kızılay'ı süslemek istedim.  İki tane Ankaralı vatandaş geldi bakıyor hoşlarına gidiyor. "Heyt aslanım Haydar be ne güzel işler yapıyor" diyor. Müteahhit diyor ki "burayı Haydar değil, Melih Gökçek yapıyor" Bu sefer adamlar dönüyor diyor ki "Ne gerek var, boşuna masraf" Ağzımla kuş tutsam inandıramayacağım taraf var. 

ANKAKAPARK'TA NEDEN BU KADAR ISRAR ETTINIZ? GERÇEKTEN 750 MILYON DOLAR HARCADINIZ MI?

Tamamen uyduruyor. Kendi yapamadıklarını ANKAPARK'a bağlıyor. Ben bir sene içinde kaç kilometre yol yaptım. Sen ne yaptın? E şimdi ANKAPARK'ta yok neden bir şey yapmıyorsun. 450 milyon dolara mal oldu. Bu çok para mı? Dünyaya bakın temaparklarıyla ülkeler iftihar ediyor. Ben buraya turist gelsin diye para verdim. Gelmedi çünkü pandemi oldu. Siz belediye başkanı olarak destek vermediniz. Bunlar prestijli projelerdir. Devlet destekler. Ankara'nın turizm potansiyeli sıfır. Bunu bir yatırım olarak yaptım burası zarar etmez. Burayı açar Mansur bey kendi adamına dolaylı yoldan verir. Ben buna da razıyım yeter ki çalışsın orası.

BU KADAR TEPKİ ALDIĞINIZ HALDE NEDEN DİNOZORLARDAN VAZGEÇMEDİNİZ?

Ben yurtdışına gitmem kolay kolay. Bu ANKAPARK için çok sayıda ülkeyi dolaştım. Son teknoloji olması için. Dünyanın en büyük dinazor parkı da burada olsun istedim. Buradaki olay Mansur Yavaş'ın algı yönetimi. 330 tane dinazor 4.milyon 200 bin lira. Buna 750 milyon dolar diyorlar. 

KADİR TOPBAŞ'IN ARINDAN MELİH GÖKÇEK'İ BEKLİYORUZ" TWEETİ SİZ NE HİSSETTİRDİ?

Acıdım. Bunlar sadece zavallı. Kainat bir araya gelse Rabbim istemedikçe benim başıma bir şey gelmez. 

"EĞER MELİH GÖKÇEK İTİRAFÇI OLURSA FETÖ'NÜN SİYASI AYAĞI ÇÖKER" İDDİASI NE KADAR DOĞRU?

Deli saçması. Burada Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra hedefteki kişi Melih Gökçek'tir. Ankara Emniyet'i düşmek üzereydi. Emniyetten bir arkadaşımız aradı. "Başkanım yetişin şehit verdik" diye. Talimat verdim kapıları kapattırdım. Külliyeyi teslim almak üzereydiler. Bütün araçları yollayıp yolları kapattırdım. Tayyip beyden önce televizyonlara telefonlara bağlanan 3 kişiden biri bendim.  Bu mücadeleyi yapan bir adamın kalkıp FETÖ'cü olması mümkün değil. Talimatlar FETÖ'den geliyor.

Bu kitapta yazılanlar tırışkadan masallar. Bu kitabı dağıttıran da Mansur Yavaş'dır.

ANKARA'YI PARSEL PARSEL SATTINIZ MI?

Bülent Arınç benim açıkladığım detaylardan sonra ezildii. Ve sonrası iftiralar attı. Kendi söylediği lafı kendi yedi. Ben hiçbir zaman bedavadan FETÖ'cülere bir arsa tahsis etmedim. Bülent Arınç kendi adına konuşan biri değildir. Bunun acısı Hukuk Fakultesinden geliyor. Ben onu o zamanlar desteklemedim diye. Ben Bülent Arınç'ı ciddiye almıyorum artık.