Melih Gökçek 'kel kafa'yı açıkladı

Melih Gökçek, Berat Albayrak’ın “Bu daha başlangıç” açıklamasıyla birilerini “kudurtacağını” ileri sürerek “Hele o bir kel kafa var çıldıracak şimdi” diye yazmıştı. Bu sözlerle Süleyman Soylu'yu kastettiği iddia edilmişti. Gökçek, "kel kafa" sözüyle Soylu'yu değil CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ı işaret ettiğini söyledi.

Melih Gökçek 'kel kafa'yı açıkladı

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, Bakan Berat Albayrak'ın açıklamalarını paylaşarak yaptığı yorum gündem olmuştu.

Berat Albayrak’ın “Bu daha başlangıç” açıklamasıyla birilerini “kudurtacağını” ileri süren Gökçek, “Hele o bir kel kafa var çıldıracak şimdi” diye yazmıştı. Bunun üzerine birçok internet sitesi “Melih Gökçek, Süleyman Soylu’yu kast etti” diye haber yapmıştı.

"Ben de Melih Bey’i arayıp bu mesajın ne demek olduğunu, kimi ima ettiğini sordum" diyen Haber Türk yazarı Nagehan Alçı, Gökçek'le görüşmesini köşesine şöyle taşıdı:

"(...) Gerçekten yazılıp çizildiği gibi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu mu kast ediyordu?

“Nagehan Hanım, bunlar anlama özürlü galiba, öyle şey olur mu? Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’ın size yaptığı açıklamalar üzerine benim kimden bahsettiğim ve kimleri kastettiğim öndeki arkadaki mesajlarımdan belli.”

Sonra da şunları söyledi Gökçek...

“Bu laflar ve bu uydurma haberler nereden fitne çıkaracaklarını şaşırmışların işi. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ile çok iyi ve çok eskiye dayanan bir hukukumuz var. Ayrıca son derece başarıyla görevini yürütüyor kendisi. Süleyman Bey’i kast etmem mümkün mü? Karadeniz’de ve Doğu Akdeniz’de Berat Bey’in öncülüğünde kazanılan başarılardan tüm AK Parti camiasının ve hatta Türkiye’deki sağduyulu herkesin mutlu olduğu gibi çok mutlu olacak bir insandır Süleyman Bey. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde herkes bir bütün partimizde. Farklı görüşler olur, bunlar müzakere ve istişare edilir. Fakat ne yaparlarsa yapsınlar AK Parti içinde fitne çıkaramazlar. Burası CHP değil.”

Melih Bey’e “Kel kafa” diye bir hitap, böyle bir üslup kullanmasının yanlış olacağını düşünüp düşünmediğini de sorunca şöyle cevap verdi...

“Şimdi kel kafa deyince bütün aynı özelliğe sahip insanları kast etmiş mi olursunuz Nagehan Hanım? Mesela ben sarışın kadın desem, sarışın tüm kadınlar üzerine mi alınacak? Olacak iş değil.”

“Kimi kast ettiniz açıkça söyleyin o zaman Melih Bey” diye araya girince de şöyle dedi...

“Hiç topu taca atmam Nagehan Hanım. CHP Sözcüsü Faik Öztrak’a yönelik olarak o sözleri söyledim. Her güzel işe karşı çıkıyor. Her olumlu gelişmenin altında bir şey arıyor. Türkiye’nin faydasına olan işlerden bile rahatsız oluyor. Sadece ve sadece Berat Bey’i itibarsızlaştırma amaçlı sürekli saldırıyor. Benim kastım Öztrak’tır.”