Memleket Partisi: Bu şerefsizliktir… Belediye başkanının aracına silahlı saldırı

Ocak ayında CHP'den istifa edip Memleket Partisi'ne katılan Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan'ın aracına silahlı saldırı gerçekleştirildi.

featured

Mersin’in Memleket Partili Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan ve Memleket Partisi’nden Tarsus Belediye Başkan adayı olan oğlu Ozan Bozdoğan’ın olduğu araca silahlı saldırı düzenlendi.

İKİ KURŞUN DELİĞİ KAMERALARA YANSIDI

Sosyal medyada yer alan görüntülerde, Haluk Bozdoğan’a ait aracın sol tarafında iki büyük mermi deliği kameraya yansıdı. Belediye Başkanı Bozdoğan’a destek olmak için toplanan kalabalık ise, “Silah sıkmaya başladılar bize” diyerek duruma tepki gösterdi.

MEMLEKET PARTİSİ’NDEN AÇIKLAMA

Memleket Partisi’nin resmi X hesabından yapılan açıklamada silahlı saldırıya tepki gösterildi. Açıklamada “Tarsus’ta önce kirli bir ittifak kurup adaylığımızı düşürdünüz, şimdi de silahlı saldırıyla Belediye Başkan Adayımızın canına kastettiniz. Bu alçaklıktır, bu zavallılıktır, bu şerefsizliktir. Yastığımız mezar taşı, yorganımız kan olsun. Biz bu yoldan dönersek namus bize ar olsun!” ifadeleri kullanıldı. 

CHP’DEN İSTİFA EDİP MEMLEKET PARTİSİ’NE KATILMIŞTI

Haluk Bozdoğan, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP Mersin Tarsus İlçesi Belediye Başkan adayı olarak girdiği seçimleri kazanarak Tarsus Belediye Başkanı seçildi. Bozdoğan yerel seçimler öncesi 12 Ocak’ta partisi CHP’den istifa etti. Yerel seçimlerde bağımsız aday olacağını duyuran Bozdoğan, bir süre sonra ise Memleket Partisi’ne katıldı.

TARSUS’TAN OĞLU ADAY GÖSTERİLDİ

CHP’nin DEM Parti ile “Kent Uzlaşısı” yaptığı Tarsus’ta Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan CHP’den aday yapılmadı. Memleket Partisi Haluk Bozdoğan’ın oğlu Ozan Bozdoğan’ı Belediye Başkan Adayı olarak gösterdi.

Memleket Partisi: Bu şerefsizliktir… Belediye başkanının aracına silahlı saldırı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 28 Mart 2024, 02:21

    Çıktığı yoldan bir kaç defa dönen birinin partisi “çıktığımız yoldan dönersek ar olsun, haram olsun” falan deyince çok komik oluyor. Siz bizi güldürdünüz Allah da sizi güldürsün

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!