Menderes’i övüp İnönü’ye ‘faşist’ diyen CHP milletvekili!

CHP'nin milletvekili listesine kadın kotasından sokulan Mehmet Bekaroğlu, CHP'nin ikinci büyük lideri, eski Cumhurbaşkanı ve Atatürk'ün en yakın silah arkadaşı İsmet İnönü'yü faşist ilan etti.

featured

VERYANSIN TV

CHP Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci Cumhurbaşkanı, CHP’nin eski Genel Başkanı İsmet İnönü’yü hedef aldı. İnönü dönemini “Tek parti faşizmi” olarak niteledi. Bekaroğlu, Demokrat Parti (DP) lideri Adnan Menderes’e ise övgüler yağdırdı.

Geçmişte Atatürk karşıtı söylemleriyle büyük tepki çeken Bekaroğlu, Twitter hesabından şu mesajı paylaştı.

 

‘HAKSIZLIK YAPTIĞIMI DÜŞÜNDÜĞÜM İÇİN KALDIRDIM’

Bekaroğlu gelen tepkiler üzerine bir süre sonra mesajını sildi. Yeni bir paylaşım yapan Bekaroğlu, “Bu paylaşımı ben yaptım ve birkaç dakika sonra yine ben kaldırdım. Kaldırmamın nedeni sonradan gelen eleştiriler değil, ülkeyi çok partili demokrasiye taşıyan ve seçimi kaybedince, ‘Biz kaybettik ama ülke kazandı’ diyen insanlara haksızlık yaptığımı düşündüğüm için kaldırdım.” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçen haftalardaki “Biz değiştik, biz hangi yanlışları terk ettiysek, artık Saray tam odur” sözleri de çok konuşulmuştu. Önceki gün de, Adnan Menderes liderliğindeki Demokrat Parti’nin İnönü’ye karşı seçim sloganı olan “Yeter söz milletindir” yazılı pankart CHP genel merkezine asılmıştı.

Menderes’i övüp İnönü’ye ‘faşist’ diyen CHP milletvekili!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. Artık rezillik yapmakta birbirleriyle yarışıyorlar.
  Boş teneke adamları kadın kotasından, allem kallem partiye sokarsan, böyle gürültüler çıkar.
  Bu adamlar mı, senin danışmanların !!
  Bu adamlarla elele mı bu cennet vatanı yöneteceksiniz !!!
  Yazıklar olsun sizlere ve sizi çok matah bir şey gibi gösteren yazar bozuntularına. !!!

 2. Türkiyeyi Türklerin yapan KuvayıMilliyenin mirasçısıyız diyeni YeniCHP’de Faşist/Irkçı ilan ediyorlar. Atatürkçüyüm diyen bir seçmen bunları nasıl oluyor da içine sığdırabiliyor işte akıl erdiremediğimiz bu..

  • Türkiyeyi Kürdistan yapmak isteyen ŞeyhSait SeyitRıza Apo Sevicilerini YeniCHP’ye kimin yerleştirdiğini bilirsek bilmeceyi çözeriz. Kim, kim, kim!..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!