featured

Menzil’in doktoru koronavirüse karşı ‘hacamat’ önerdi!

service

Menzil tarikatının İstanbul’daki özel hastanesi olduğu bilinen Emsey Hospital’ın Nöroloji Uzmanı Dr. Üstün, Kovid-19’dan korunmak için hacamat tedavisi önerdi.

Emsey Hospital Nöroloji uzmanı Dr. Suzan Üstün”ten çok ilginç koronavirüs önerisi geldi.

Üstün, “Kovid-19 salgınıyla mücadelede düzenli olarak hacamat yaptıran kişiler kronik hastalıklara karşı korundukları gibi virüse karşı çok daha güçlü bir savunma sistemine sahip oluyor” iddiasında bulundu.

Üstün, “Negatif basınç ile kan, lenf ve hücreler arası sıvının dolaşımı artırılır. Böylece detoks yapılarak vücudun savunma sisteminin harekete geçmesi amaçlanır. Herhangi bir hastalığı olmayan sağlıklı kişilere yılda en az iki kez hacamat yaptırmaları önerilir. Hacamat, Kovid- 19’dan korunma amaçlı olarak yapılabilir. Ancak hastalığın geçirildiği sırada hacamat yapılması tedavide etkili değildir” ifadelerini kullandı.

Kupa tedavisinin migren, romatizma, fibromiyalji, artrit ve sırt ağrısı gibi sağlık sorunlarında da etkili bir yöntem olduğunu öne süren Dr. Üstün, “Modern tıp tarafından da desteklenen kupa tedavisi, günümüzde sertifikalı uzman hekimler tarafından klinik ortamlarda yapıldığında olumlu sonuçlar alınır” dedi.

Dr. Üstün, sözlerine şöyle devam etti:

“Pıhtılaşma bozukluğu hastalığı olanlar, yeni yapılan cerrahiye bağlı henüz kapanmamış yarası olanlar, ağır kalp hastalığı olanlar, varisli bölgeler, riskli gebelikler haricinde herkese kupa tedavisi uygulanabilir. Tedavinin uygulanabildiği diğer hastalıkları ise, omurgada kireçlenme, kemik erimesi veya omurga diski fıtık başlangıcına bağlı ağrılar, fibromiyalji, stres ve anksiyete, strese bağlı baş ağrısı, migren, kas kasılması nedeniyle oluşan sırt ağrısı, tendinopati (Kas kirişlerinde iltihaplanma), spor yaralanmaları, kas iltihaplanması, çene artropatisi (Çene kemiği ekleminde ağrı, şişlik nedeniyle ağız açmada ve çiğnemede zorluk olması), diş gıcırdatma hastalığı, post zoster nevralji, trigeminal nevralji, astım, bronşit, sinüzit, larenjit, bağırsak ve mide ile ilgili problemler (Kabızlık, bulantı kusma gibi), dolaşım sistemi bozuklukları şeklinde sıralayabiliriz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Menzil’in doktoru koronavirüse karşı ‘hacamat’ önerdi!

You have to agree to the comment policy.

0 Yorum

 1. Hay maşallah,coştular hay maşallah!

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Olur mu hic oyle sey. Bunlar nasil doktorsa artik. Cem Yilmazin onerdigi sey kesin sonuc veriyor. Uc tane yumurta kiracaksin, bir de baligi beline dolayacaksin, cig olmak kaydiyla tabii, bir seyin kalmiyor! Bunlar akil fikir dagitilirken nerelerde geziyorlardi acaba?

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Prof. ya da Dr. unvanı var diye her insana inanmam. En çok hata/aldatıcı bu unvanlarının arkasına sığınanlardan çıkar.

  ülkemizdeki 70 üniversite rektörünün yayınlanmış bir makalesi bile yok ve bu zatlar da prof. Ünvanı taşıyor gerisini siz düşünün. Soruların çalınıp, sınavların kazanıldığı bir yerde bedavadan prof olanlara şaşırmamak gerek.

  Hayatı ev -TV arası anlatığı masal İle cep doldurmakla geçen, dış dünyadan bihaber ve her alanda yetersiz insanlar profesör olabiliyor maalesef ülkemizde.

  Ne gibi bir buluşunuz var dermisin bana TV ekranlarının başında masal anlatarak Milyon €’ya cep şişirmekte şaklabanlar. Bunların profesörlüğü yalnızca Türkiye sınırları içinde geçerli Dünyada adam yerine koymazlar Bu Hokkabazları.!

  Ülkedeki Prof ünvanlarının çoğunun akademik yeterliliği yok.
  Birde – tüm prof. vs lerin ünvanları şaibelidir.

  Çoğu 3’ncü dünya ülkelerinden Yada Babaları FETÖ’nün okullarından aldıkları diplomalarla yurda dönmüş ve yasa değişikliğiyle buradaki üniversitelerden yeterlik belgesi almıştır. Ayrıca bir prof – dr.’un en önemli görevi bilim yapmaktır (Siyasi popülist söylemlerde bulunmak değil)
  ülke maalesef çakma sanatçı ve çakma prof’larla işgal edilmiş durumda.

  “Prof. Dr.” unvanı almak çok kolay Azerbaycan’da bu işi yapan Üniversiteler var parayı bastır “Prof.” unvanı alırsın Türkiye’deki TV ekranlarında ki İsimlerin başında ” Prof.” unvanı olan Otçu böcekçi Üfürükçü Dolandırıcı sahtekar Prof olduğuna mı? inanıyorsunuz Bir Çoğu prof luğu Azerbaycan’dan para karşılığı almıştır.

  Ülke tamamen hurafe ve masaldan ibaret olan .arap kültür emperyalizminin ayakları altında inim inim inliyor.

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  “Hacamat”, ingilizce bir benzeri ile “blood letting” bazi durumlarda faydali bir uygulamadir, ama “panecea” yani herseye cozum degildir. Spesifik bir rahatsizligi iyilestirmez, tek basina tedavi yontemi degildir. Noroloji uzmanimiz doktor hanim gibi pek cok doktor, bu ve benzeri yontemler ile bir nevi hastalari aldatiyorlar. Cok basit bir islem icin dunyanin parasini aliyorlar. Tabi tek seans da yetmiyor, her seans ayri para. Hastalar da zaten, sifa bulma derdinde, ne olsa deneyecek. Suluk tedavisi de yine ayni sekilde, tek basina tedavi degildir. Bunu tedavi olarak belirtmesinden dolayi saglik bakanliginin sorusturma acmasi gerekir, terapi ayri, tedavi ayri.

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  Riza bey, tamamina katiliyorum..Sunu da atlamayin lutfen..Her ideoloji daima kendi profesorlerini yaratir..Bunun A si B si C si yok..Zehirlerini bu prof kilikli adamlar uzerinden halka enjekte ederler..Hukuk bile her ideolojinin kendi cikarina gore sekillendirilir..Tum dunya istisnasiz boyle..Aslolan guclunun hakli oldugu degil, haklinin guclu oldugu dunyadir..Boyle olsaydi dunya bugunku gibi cehennemi yasar miydi?…Sakin inanip ta bir ideolojinin ardindan kosmayin..Hepsi aynidir..Mantiken hayatta kalma mucadelesinin ilk sartidir bu serefsizlikler..

  Cevapla