Meral Akşener: Gül'e itiraz etmedim, olumsuz düşüncede değilim

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Abdullah Gül'ün adaylığıyla ilgili "Ben Sayın Gül'e herhangi bir itiraz konumunda 24 Haziran'da da olmadım" açıklamasını yaptı.

Meral Akşener: Gül'e itiraz etmedim, olumsuz düşüncede değilim

Halk TV yayınına katılan Meral Akşener, “Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden de muhalefetin zaferinin çıkacağını öngörüyor musunuz?” sorusuna, “Yüzde yüz inanıyorum” diye cevap verdi. Akşener, Abdullah Gül’ün olası Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili de konuştu.

Akşener, “O gün geldiğinde bakılır. Çok samimi söylüyorum. Ben Sayın Gül’e herhangi bir itiraz konumunda 24 Haziran’da da olmadım” ifadelerini kullandı.

'SAYIN GÜL BENİM ARKADAŞIM'

Akşener sözlerini şöyle sürdürdü:

Sayın Gül’ün tüm siyasi partiler tarafından aday gösterilmesine dair bir teklif geldi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir aday çıkarmasının doğru olacağını söyledim. Çeşitlilik olmasının gerektiğini düşündüm. İkinci turda da zaten herkes birleşir.

 Burada öncelik kendim değildim. Fakat tamamının üzerinden adaylık söz konusu oldu. Bütün siyasi partilerin ortak adayı olmakla ilgili bir durumu oldu. Sayın Gül benim arkadaşım. Kendisiyle ilgili olumsuz bir düşüncenin sahibi değilim.

Ama o günün şartlarında Sayın Erdoğan’ın yıkılmaz armada olduğu bir dönemde atılacak adımların hesaplanması gerektiğine inandım. Bunun da doğru olduğuna bugün dahil inanıyorum.

 24 Haziran’da gördüğüm şey şu oldu; Sayın Gül’ü isteyen genellikle de sol liberal diyebileceğimiz bir dostlar grubu var. Orada apar topar seçime gittik. Çünkü bizim partimizi seçime almamak için seçim ilan edildi. Düzenek İYİ Parti’nin girmemesi üzerineydi.