Meral Akşener: 'HDP kapatılsın' diyorlar, adım atmıyorlar

İYİ Parti lideri Meral Akşener, HDP'nin İstanbul Esenyurt binasında çekilen görüntülerine ilişkin, "HDP binasında, Apo posteri bulunca şaşırıyorlar; ama seçim zamanı mektubunu okutmaya gelince, dert etmiyorlar. Yana yakıla, 'HDP kapatılsın' diyorlar; ama bunun için en ufak bir adım bile atmıyorlar” dedi.

Meral Akşener: 'HDP kapatılsın' diyorlar, adım atmıyorlar

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener, 2020 yılında 40 binin üzerinde gerçek kişi işletmesi ve şirketin kapandığını söyleyerek, "Kaldı ki, resmi kapanma işlemi zaman aldığı için, fiilen kapanan işletme sayısı, maalesef bunun çok üzerinde. Ayrıca, kriz dönemlerinde kurulan şirket sayısının artması, kimseyi yanıltmasın. Böyle dönemlerde, borçlarını ödeyemediği için, birçok firmanın kredibilitesi bozulur. O nedenle firmalar, iş yapabilmek ve bazı yükümlülüklerden kaçınmak için, çareyi yeni şirket kurmakta bulurlar" dedi.

'TÜRKİYE POTANSİYELİ OLAN BİR ÜLKEDİR'

Akşener, çarşıda ve pazarda esnafı dinlediğini belirterek, "Türkiye'nin, aslında 83 milyon vatandaşını doyuracak, bu vatanın her bir evladını, refah içinde yaşatacak gücü de var, imkanları da var. Türkiye'nin çözülemeyecek sorunu yok. Tüm olanlara rağmen, kimse umudunu yitirmesin. Kimse endişe etmesin. Her zaman söylüyorum; Türkiye potansiyeli olan bir ülkedir. Türkiye kaynakları olan bir ülkedir. Türkiye zengin, güçlü ve mutlu olmak için, ihtiyacı olan her şeye sahip olan bir ülkedir. Yeter ki, milletin hazinesi, eşe dosta yandaşa değil, milletimize aksın" diye konuştu.

‘PERİNÇEK, ERDOĞAN VE BAHÇELİ’Yİ ESİR ALMIŞ’

Akşener, memleketin dört bir yanında, iş yerlerinde, mutfaklarda ve hanelerdeki yangının yanında yüreklerinde de bir yangın olduğunu dile getirdi.

"Üç kuruş menfaat uğruna, kapalı kapılar ardında yapılan pazarlıklar uğruna, kardeşini yüzüstü bırakan vicdansız bir iktidarla karşı karşıya olduklarını" öne süren Akşener, "Görüyoruz ki Çin Merkez Komitesi Türkiye Komiseri, namıdiğer kısmen iktidar Sayın Cinping Perinçek, 'Müslümanım' diye diye gezen Sayın Erdoğan'ı da 'Türk milliyetçisiyim' diye diye gezen Sayın Bahçeli'yi de nasıl olduysa esir almış. Çin'in, Türkistan'da Uygurlu kardeşlerimize uyguladığı zulme Avrupa'dan, Amerika'dan ses geliyor ama Ankara'dan hala çıt çıkmıyor." ifadesini kullandı.

‘HDP BİNASINDA APO POSTERİNE NİYE ŞAŞIRIYORLAR’

Cumhur İttifakı'na yönelik eleştirilerde de bulunan Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu Cumhur İttifakı gerçekten bir acayip. HDP binasında Apo posteri bulunca şaşırıyorlar. Niye şaşırıyorlar anlamış değilim. Hele İçişleri Bakanı'nın sosyal medya üzerinden şaşkınlığını dile getirmesini hiç anlayabilmiş değilim. Ama seçim zamanı Apo'nun mektubunu okutmaya gelince dert etmiyorlar. Sayın Erdoğan, seçim zamanı 'Bizim Mehmet'i İmralı'ya gönderiyorum' dedi. Bizim Mehmet kimmiş? Bir bakıyorum Apo'nun kardeşiymiş. Ailece görüşüyor bunlar. Gerçekten şoktayım, siz de şoktasınız. Yana yakıla 'HDP kapatılsın' diyorlar ama bunun için en ufak bir adım bile atmıyorlar.

Nitekim bunlara sorarsan en büyük Türk, en has Müslüman kendileridir ama 'Müslüman Türküm' dediği için zulüm gören kardeşlerimizi duymuyor, iki laf edemiyorlar. Böyle cıvıklık, böyle ciddiyetsizlik olmaz, böyle devlet yönetilmez, yazıklar olsun."

Akşener, Türkiye ile Çin arasında 2017 yılında Suçluların İadesi Anlaşması imzalandığını anımsatarak, "Bunu Dışişleri Komisyonu gündemine almaya cesaret edebilecekler mi çok merak ediyorum. Buradan ilan ediyorum; bunu yapacak kişi, kardeşlerimizin mezalimine imza atacak kişidir ve bunu bir utanç nişanı olarak ömür boyu taşıyacaktır." ifadelerini kullandı.