Meral Akşener, Sedat Peker'in iddialarına ilişkin konuştu

Sedat Peker'in kamu görevlileri ve siyasetçileri hedef alan açıklamaları hakkında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener "Yalnız çok vahim. Rezalet. Bu iç içe geçmişlik, hele kokain meselesi. Bir devletin derini, sığı olmaz" dedi.

Meral Akşener, Sedat Peker'in iddialarına ilişkin konuştu
Meral Akşener, Sedat Peker'in iddialarına ilişkin konuştu

Karar TV'de canlı yayına katılan İYİ Parti lideri Akşener, Sedat Peker'in kamu görevlileri ve siyasetçileri hedef alan açıklamaları hakkında konuştu.

Akşener,  Peker'in iddialarını değerlendirerek şunları söyledi: "Yalnız çok vahim. Rezalet. Bu iç içe geçmişlik, hele kokain meselesi. Bir devletin derini, sığı olmaz. Bir devlet, devlettir; kanundur, hukuktur, demokrasidir, kurumdur ve kurallardır."

'HERKES GİBİ BEN DE İZLEDİM'

Akşener, şunları kaydetti: Çok vahim. Herkes gibi ben de izledim. İkisini de izledim ama hayır bu rezalet. Bu iç içe geçmişlik. Hele o kokain meselesi. Yani birbirlerine insanların kavgalarının arka planını anlıyorsunuz, korkunç. Bir devletin derini, sığı olmaz be kardeşim. Bir devlet devlettir; kanundur, hukuktur, demokrasidir, kurumdur ve kurallardır. Mesela Sayın Soylu'nun, o gargaraya geldi gitti. CHP'li milletvekillerine parmağını sallayarak dediği bir şey var.

'Mesleğim gereği, -mesleği sigortacılıktır arkadaşın-, mesleğim gereği -bakanlık meslek olmuş- ben hepinizle ilgili, Milletvekillerinin yakınları dahil, bilgilere sahibim onları konuşmuyorum' dedi. Haydaa. Ben staj mtaj, 8 ay bir Bakanlık yaptım alengirli bir dönemde.

Benim hiç kimse hakkında böyle özel bir bilgim yok ha. Olamaz. Hayır yani birileri birini takip etse bile siyasetçi bunu bilmez. Sen siyasetçisin, böyle bir şey yok. O zaman bu sözü söyleyene baktığınız zaman, bir savcının şu ana kadar harekete geçmemiş olduğuna da baktığınız zaman iş kötü."

NE OLMUŞTU?

Organize örgüt lideri Sedat Peker, sosyal medya üzerinden yayınladığı peş peşe videolar ile çeşitli iddialarda bulunmuştu. Yurt dışında olduğu belirtilen Peker'in, Mehmet Ağar ve oğlu Tolga Ağar hakkında iddialar tartışma yaratmıştı.

Peker, videoyu kendi YouTube kanalından "Şahsıma yapılan kanunsuzlukların taşeronu Mehmet Ağar ve Pelikancılardır" notuyla paylaşmıştı.

Peker, şunları kaydetmişti: "Bana yapılan operasyon, derin devletimizin sayın başı olarak bilinen Mehmet Ağar ve de pelikancılar olarak adlandırılan, şu an hiçbir aktiviteleri olmadığı söylenen grup tarafından koordine edilmiştir. Ama taşeronluğu bunlar tarafından yapılmıştır.

___

Not: Susurluk kazasından 5 gün sonra İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın görevinden istifa etmesinden sonra aynı koltuğa DYP İstanbul Milletvekili Meral Akşener oturmuştu. Akşener'in bakanlığı döneminde Susurluk'un üzerine gidilmemiş olay kapatılmıştı.

İlk video: ‘Devlet büyüklerimiz nisanda birçok şey değişecek' dedi

Sedat Peker'den ikinci video... Mehmet Ağar'a çok ağır suçlamalar