Meral Akşener’den Mansur Yavaş’a ‘adaylık’ yanıtı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den, ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecine ilişkin yaptığı açıklamalara yanıt geldi.

featured

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Maltepe’de esnaf ziyaretinde bulundu. Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş’ın bir televizyon programındaki altılı masa ve cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili tartışmalara ilişkin açıklamalarına yanıt verdi.

‘BUGÜN İTİRAF ETTİ’

Akşener, “Sayın Mansur Yavaş’ın korkaklığını bizim parçaladığımız operasyonda cesaret örneği haline getirildi. Bunu ayıpladığımı ifade etmek isterim. O cesareti gösteremedi, o mücadeleyi veremedi. Sonuç olarak o günler geçti, bugün itiraf etti. Partimizin il başkanının, bütün ilçe başkanlarının imza attığını ve kendini itiraf ettiğini söyledi. Yani cesareti İYİ Parti’ye göreydi” dedi.

Akşener, “Adaylığı herkesin önünde teklif ettim ama kendisi millet için o cesareti gösteremedi. Şimdi o korkaklığını, partimize operasyon çekerek cesarete dönüştürmeye çalışıyor” ifadelerini kullandı.

MANSUR YAVAŞ NE DEMİŞTİ?

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, dün katıldığı canlı yayında Cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili tartışmada Meral Akşener’in kendisine yönelik teklifi etik bulmadığını, aslında Akşener’in adaylığı için samimi olmadığı mesajını vermişti.

Yavaş, altılı masa ve cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili tartışmalara ilişkin “Sayın Akşener, benim cumhurbaşkanı adaylığımda samimi olsaydı, ben başka bir partinin üyesiyken, benim hiç haberim yokken bana adaylık çağrısı yapmak yerine aylarca toplanan altılı masada ismimi gündeme getirebilirdi. Ayrıca aynı anda hem Ekrem Bey’e hem bana çağrıda bulundu. Peki ikimiz de kabul etseydik ne olacaktı? Kura mı çekilecekti? Bunun yolu bu değildi. Sayın Davutoğlu, Sayın Akşener’e ‘Eğer Mansur Yavaş’ın adaylığını istiyorsanız ben masaya önereyim’ diyor, Sayın Akşener de ‘O aday olmayı düşünmüyor’ diyor.” demişti.

Yavaş, Cumhurbaşkanı adayı gösterilseydi kazanacağını söylemişti.

thumbnail
İlişkili Haber

Mansur Yavaş: Akşener’in teklifi etik değildi… Aday olsam kazanırdım

Meral Akşener’den Mansur Yavaş’a ‘adaylık’ yanıtı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!