Merdan Yanardağ ve Enver Aysever’e soruşturma

Deprem sonrası yaptıkları yayınlarda hükümete yönelik eleştirileri gerekçesiyle gazeteci Enver Aysever ve Merdan Yanardağ hakkında "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik" suçundan resen soruşturma başlatıldı.

featured

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yaşanan deprem afetiyle ilgili olarak TELE 1’deki programlarda Merdan Yanardağ’ın ve sosyal medyada yayınlanan videosunda Enver Aysever’in sarf ettiği sözler nedeniyle TCK’nin 216’ncı maddesi kapsamında “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik” suçundan dolayı resen soruşturma başlatıldığını duyuruldu. 

NE DEDİLER?

Tele 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, dünkü yayında, “İnsanlar bile bile merkez sağ muhafazakar partilere, gerici partilere göre göre oy vermeye devam ettiler. ‘Gölcük depremini Donanma Komutanlığı’nda dans ediyorlar da bu yüzden Allah’ın cezası onları vurdu’ diyen zihniyet bugün iktidardır” demişti. Yanardağ, “Bu zihniyet bu bölge ağırlıklı olarak dindar bir bölgedir. Geleneklerin egemen olduğu bir bölgedir. Burada hangi yalanı bulacaksınız? Hangi gerekçeyle cezalandırabilmiş olabilir ki Tanrı?” ifadelerini kullanmıştı.

Enver Aysever de kendi Youtube kanalında Prof. Dr. Ahmet Ercan, depremlerde en çok yıkımın İslam ülkelerinde olmasına dikkat çekerek, “Ortak yön siyasal İslam” demişti.

Merdan Yanardağ ve Enver Aysever’e soruşturma

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!