Mersin Valiliği, CHP'nin Mersin mitingine kaç kişinin katıldığını açıkladı

Mersin Valiliği, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Mersin'de katıldığı 'Milletin Sesi Mitingi'nde yaklaşık 21 bin 500 kişinin yer aldığı bildirildi.

Mersin Valiliği, CHP'nin Mersin mitingine kaç kişinin katıldığını açıkladı

Mersin Valiliğinden AA'ya yapılan açıklamaya göre, Mersin Millet Bahçesi yanındaki alanda düzenlenen mitinge kaç kişinin katıldığı belirlendi.

"Milletin Sesi Mitingi"ne yaklaşık 18 bin 500 kişinin polis ekiplerince güvenlik önlemi alınan turnikelerden geçerek katıldığı, 3 bin kişinin de alan dışından mitingi izlediği tespit edildi.

Açıklamada, mitingin olaysız şekilde tamamlandığı kaydedildi.

ERDOĞAN, MİTİNGE DÜŞÜK KATILIM OLDUĞUNU İDDİA ETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin Mersi Mitingi üzerine şunları söylemişti:

"Siyaset er meydanında yürütülür. Bugün Mersin’deydi. Mersin’de bu kadar kalabalık toparlayamadı. Çünkü burası Siirt. Bize daha büyük alan verilseydi orayı doldururduk diyor. Resmi rakamlar elimizde. Bırak kamu kurumlarını basıp memurları tehdit etmeyi de, siyaset meydanında çık karşımıza. Tabii bu işler kaset kumpası ile genel başkanlık koltuğuna oturmaya benzemez. Gerçi bu zat sürekli yalan söyleyerek, iftira atarak siyaseti de kirletiyor. Hiç değilse orada biz kendisine hak ettiği cevabı verme imkanına sahibiz" 

KILIÇDAROĞLU'NDAN YANIT

Kılıçdaroğlu da, Erdoğan'ın Mersin Mitingi'ndeki katılım oranıyla ilgili sözlerine sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, “'Mersin mitinginden elimde rakamlar var' demişsin Erdoğan. Allah’ını seversen doğru söyle, TÜİK’ten mi aldın?" ifadelerine yer verdi.