Mersin’deki seyyar satıcılara üniforma zorunluluğu

Mersin'de sahil hattındaki seyyar satıcılara tek tip giyinme ve vergi ödeme zorunluluğu getirildi. Amaç, sokaktaki satıcıların daha sağlıklı ve temiz koşullarda satış yapması.

Mersin’deki seyyar satıcılara üniforma zorunluluğu

Mersin’de sahil hattındaki seyyar satıcılara tek tip giyinme ve vergi ödeme zorunluluğu getirildi. Amaç, sokaktaki satıcıların daha sağlıklı ve temiz koşullarda satış yapması.

Belediyenin logosunu taşıyan kıyafet ve araçlar, sahilde görev yapacak satıcılara dağıtıldı.Satıcılar; halkla ilişkiler, hijyen, öfke kontrolü ve zabıta mevzuatı eğitimi aldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Zabıta Dairesi Başkanı Fuat Tuğluoğlu, seyyar satıcılar ile yapılan sözleşmede çalışma koşullarının belirlendiği belirterek, satıcıların halkla ilişkiler, hijyen, öfke kontrolü ve zabıta mevzuatı eğitimi aldığını vurguladı. Tuğluoğlu, projenin Kültür Park’ın 25 farklı noktasında başladığı, yapılan düzenlemeyle bu satıcıların artık vergi mükellefi olduğunu aktardı.

Satıcılardan Nezihe Aslan da projeden memnuniyet duyduklarını belirterek, ‘Bu projenin devamının gelmesini istiyorum. Hijyen konusunda aldığımız eğitimler ile daha bilinçli hale geldik.’ ifadesini kullandı.