Messi ile Barcelona yolları ayırıyor mu?

Lionel Messi, Barcelona'dan ayrılıyor mu sorusu tüm futbol severler tarafından merak edilen bir konuydu. Bu tartışmaya bugün son verildi. Messi, Barcelona'dan ayrılmak istediğini kulübe bildirdi. İspanyol ekibi ayrılık kararını doğruladı.

Messi ile Barcelona yolları ayırıyor mu?

Barcelona, Şampiyonlar Ligi'nde Bayern Münih'e 8-2 elenip tarihin en büyük hezimetlerinden birine uğrarken; ismi kulüple özdeşleşen Lionel Messi ise ayrılık kararı aldı.

Lionel Messi, ayrılmak istediğini yönetime iletti ve sözleşmesinin fesh edilmesini istedi. Yönetim de Arjantinlinin ayrılmak istediği yönündeki belgeyi kulübe gönderdiğini doğruladı. 

700 MİLYON EURO'LUK SÖZLEŞME FESİH BEDELİ

Barcelona ile son olarak 2017 yılında sözleşme yenileyen Messi'nin normal şartlarda 30 Haziran 2021'e kadar geçerli sözleşmesi bulunuyor.

Messi ile Barcelona arasında belirsizliği olan en önemli konu, Arjantinli futbolcunun sözleşmesini tek taraflı olarak feshetmesi durumunda daha önceden belirlenen 700 milyon Euro'luk serbest kalma bedelini ödeme zorunluluğu olup olmadığı olarak dikkati çekiyor.

İspanyol basınında, Messi'nin ayrılma kararını bir yıl önce haber vermesi şartıyla sözleşmesindeki 700 milyon Euro'luk serbest kalma bedelinin geçerli olmadığı öne sürülüyor.

Sport gazetesinde ise Messi'nin faksına hemen cevap veren Barcelona Kulübü'nün, Arjantinli futbolcunun bedelsiz serbest kalma talebinin, "hukuki dayanağı olmadığı" gerekçesiyle reddedildiği yazıldı.

Barcelona'nın alt yapısında yetişen ve genç takım dahil 20 yıldır bu kulüpte olan Messi, 2004'ten bu yana A takım formasını giyiyor.

Bir çok rekora imza attığı Barcelona'nın kaptanlığını yapan Messi'nin, ayrılma kararından dolayı pazartesi günü tüm takıma yapılacak Covid-19 PCR testine de katılmayacağı ileri sürülüyor.

Öte yandan Messi'nin ayrılacağı haberlerinin ardından Barcelona'dan eski takım arkadaşı olan, eski futbolcu Carles Puyol, sosyal medya hesabından "Saygı ve hayranlık, Leo. Benden tam destek, dostum" diye yazarken, Luis Suarez'in de bu mesaja alkış sembolüyle destek verdi.

LIONEL MESSİ

Profesyonel kariyerinin tamamını Barcelona'da geçiren 33 yaşındaki Lionel Messi, kulüp formasıyla 600'den fazla gol attı. Arjantinli, Barcelona ile 10 lig ve 4 de Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu sevinci yaşadı.

Ancak son bir kaç yıldaki başarısız sonuçlara Barcelona'nın Şampiyonlar Ligi'nde Bayern Münih'e 8-2 yenilmesi de eklenince Arjantinlinin ayrılık kararı aldığı belirtildi.

Messi'nin adı Manchester City, Manchester United PSG ve Inter ile anılıyor.