Mesut Yılmaz'ın sağlık durumu nasıl? Eşi konuştu

Sağlık durumu hakkında çelişkili söylentiler dolaşan eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'la ilgili son olarak eşi Berna Yılmaz'dan bir açıklama geldi.

Mesut Yılmaz'ın sağlık durumu nasıl? Eşi konuştu

Berna Yılmaz eşi Mesut Yılmaz'ın sağlık durumuna ilişkin yaptığı açıklamada, "Yoğun bakımda değil, tedavisi sürüyor" ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kültür-Turizm Başdanışmanı ve Yurt Gazetesi yazarı İsmet Orhan, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak özel bir hastanede 5 Mayıs'ta beyin ameliyatı geçiren eski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın sağlığından umudun kesildiğini ileri sürmüştü.

Orhan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer vermişti:

"Her şeye rağmen,Medeni duruşu vardı... Cumhuriyet değerlerine saygılıydı... Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın sağlığından umut kesildiğini öğrendim doktorlarından..."

'UMUT FALAN KESİLMEDİ'

Yılmaz ailesine de yakın olan eski ANAP Milletvekili Nesrin Nas, Mesut Yılmaz'ın durumunun kötüye gittiği yönündeki iddiaları yalanlamıştı. Haberleri "Umut falan kesilmedi" sözleriyle yalanlayan Nas, "Ağır operasyon sonrası iyileşme süreci devam ediyor. Mesut Bey dirençlidir. Bunu da atlatacaktır" demişti.

ALBAYRAK: GERÇEK DIŞI

Yılmaz ailesine yakınlığı ile bilinen Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak tarafından da yalanlanmıştı. Yılmaz’ın tedavi sürecinde olduğunu söyleyen Albayrak, “Eski Başbakanlarımızdan Sayın Mesut Yılmaz’ın vefat ettiğine dair haberler gerçek dışıdır.” ifadelerini kullanmıştı.

2017 yılında oğlu Yavuz Yılmaz'ı kaybeden Mesut Yılmaz, bu sene beyin ameliyatı geçirmiş ve sağlık durumunun iyi olduğu ifade edilmişti. 72 yaşındaki Mesut Yılmaz Anavatan Partisi kurucu üyeleri arasında yer almıştı.