Meteoroloji uyardı, sağanak geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın Doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güneydoğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Antalya, Sivas, Düzce ve Zonguldak çevreleri ile Kırklareli’nin kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji uyardı, sağanak geliyor

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Akdeniz, orta v doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde sağanak yağış devam ediyor. Yağışların Akdeniz bölgesinde kuvvetli olması bekleniyor. Diğer yandan öğle saatlerinden sonra Marmara Bölgesi yeni yağışlı havanın etkisi altına giriyor. Depremin vurduğu İzmir'de ise bugün açık bir hava beklenirken, sıcaklığın 21 derece olması tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinde Adana ve Samsun çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının mevsim normalleri civarında, doğu kesimlerde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın batı kesimlerde kuzey, doğu kesimlerde güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Yağışların gece saatlerinde Adana ve Samsun çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.