Meteoroloji uyardı! Yağışlar geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika uyarısına göre, yurdumuz bugün yeni bir yağışlı sistemin etkisi altına giriyor. Bugün Yurdun önemli bir bölümünde yağmur görülecek. İstanbul'da da bugün yağmur bekleniyor.

Meteoroloji uyardı! Yağışlar geliyor

Meteoroloji‘nin son dakika uyarısına göre mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, mevsim normallerine dönüyor. İstanbul’da bugün yağmur etkisini göstermeye başlayacak. Yarın ise yağışlı hava etkisini arttırarak devam edecek.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Çorum ve Iğdır çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Bolu, Çankırı, Çorum ve Iğdır çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde İç ve Doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinin dik yamaçları ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunuyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinin dik eğime sahip ve yüksek kar örtüsü olan yerlerinde çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL °C, 11°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu

ANKARA °C, 9°C
Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren hafif yağmurlu

İZMİR °C, 15°C
Çok bulutlu ve sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 10°C
Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu

TRABZON °C, 10°C
Parçalı bulutlu

ERZURUM °C, 3°C
Parçalı ve çok bulutlu

DİYARBAKIR °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu