Meteoroloji uyardı: Yoğun kar yağışı geliyor

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın kuzeyi ile Gümüşhane, Giresun, Rize ve Artvin çevreleri sağanak yağmurlu, Kars ve Ardahan ise kar yağışlı olacak. Diğer bölgelerde ise parçalı bulutlu ve kapalı bir hava etkili olacak. Hava sıcaklıklarının iç ve doğu illerinde 1 ila 3 derece düşmesi bekleniyor.

Meteoroloji uyardı: Yoğun kar yağışı geliyor

Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinde bugün yoğun kar yağışı bekleniyor. Meteorolojiden yapılan diğer uyarıda ise Doğu Karadeniz'in doğusunda şiddetli fırtına beklendiği belirtildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıya göre, Trabzon'un doğusu, Rize ve Artvin'in 1100 metre üzeri rakımlı kesimlerde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı öngörülüyor.

Meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Erzurum, Kars, Ağrı, Ardahan ve Erzincan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar, Iğdır çevrelerinde ise yağmur şeklinde olması öngörülüyor. Kayak merkezlerinde kar kalınlıkları ise Palandöken'de 21, Sarıkamış'ta 17, Konaklı'da 13 santimetre ölçüldü.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL °C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, kuzey kesimleri hafif yağmurlu

ANKARA °C, 10°C
Parçalı bulutlu

İZMİR °C, 16°C
Az bulutlu

ANTALYA °C, 20°C
Az bulutlu

ZONGULDAK °C, 10°C
Parçalı bulutlu

TRABZON °C, 14°C
Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ERZURUM °C, 2°C
Parçalı ve çok bulutlu

DİYARBAKIR °C, 14°C
Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu