Meteoroloji'den 12 kente kuvvetli sağanak uyarısı

Meteoroloji'den alınan son bilgilere göre bugün yurt genelinde sağanak, 12 kentimizde ise kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Hava sıcaklığının, batı ve doğu kesimlerde biraz artacağı belirtildi.

Meteoroloji'den 12 kente kuvvetli sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Afyonkarahisar, Kilis, Elazığ ve Muş çevreleri ile Van’ın doğusunun yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

12 KENTTE KUVVETLİ SAĞANAK UYARISI

Yağışların; Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Çankırı, Adana, Giresun ve Rize çevreleri ile Artvin kıyılarında kuvvetli, Sakarya, Zonguldak, Düzce, Bartın, Samsun, Ordu ile Giresun’un batısında yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

Ülkemizin güneydoğu kesimlerinde toz taşınımı beklenmektedir.

SICAKLIK BATIDA VE DOĞUDA ARTIYOR

Hava sıcaklığının, batı ve doğu kesimlerde biraz artacağı, iç kesimlerde azalacağı, genellikle mevsim normalleri civarında, iç kesimlerde yer yer mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.