Meteoroloji’den kar yağışı uyarısı geldi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden son dakika hava durumu, sağanak ve kar yağışı uyarısı geldi. Aralık ayı itibariyle soğuk havalar yurdun tüm bölgelerinde hissedilirken kar yağışı için beklenen açıklama yapıldı. Gece itibariyle yapılan çalışmalar ve değerlendirmeler üzerine bugün Doğu Anadolu Bölgesi'nde ise akşam ve gece saatlerinde kar yağışının etkili olacağı tahmin ediliyor. Yurdun doğu kesimlerinde kar yağışı etkili olurken yurdun en batısı olan Yalova, Kocaeli ve Sakarya’da sağanak yağış hakim olacak.

Meteoroloji’den  kar yağışı uyarısı geldi!

Meteoroloji'den hava durumu ve kar yağışı uyarısı yapıldı.Sıcaklıkların özellikle akşam saatlerinde ciddi şekilde düşeceği ve mevsim normalleri altında seyredeceği belirtilirken, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli olunması gerektiği belirtildi.MGM'den yapılan uyarıya göre doğu illerimizde kuvvetli kar yağışı görülecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurt geneline ilişkin yaptığı hava durumu tahminleri ile vatandaşları uyardı. Yılın son ayı olan Aralık'a girmemiz ile birlikte sıcaklık değerlerinde ciddi düşüşler yaşanmaya başlarken kar yağışı için tarih verildi.

Bugün akşam saatlerinden itibaren 22 Aralık Salı günü gece saatlerine kadar bölge genelinde Erzurum, Erzincan, Kars, Ağrı, Iğdır ve Ardahan, 23 Aralık Çarşamba günü ise bölgenin doğusunda Kars, Ağrı, Iğdır ve Ardahan'da karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiği, ulaşımda aksamalar, tipi, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

KAR YAĞIŞI BAŞLIYOR!

Genellikle yağmur ve sağanak, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.