Metin Akpınar'ın 'Aktör kumaşı zayıf' sözlerine Cem Yılmaz'dan yanıt

Usta oyuncu Metin Akpınar, katıldığı bir televizyon programında Cem Yılmaz ile ilgili sözleriyle dikkat çekti. Akpınar, 'Cem Yılmaz'ı çok beğeniyorum. Çok zeki çocuk, mükemmel işler yapıyor. Ama aktör kumaşı zayıf. Olmak zorunda da değil' dedi. Programın ardından sosyal medya hesabından paylaşım yapan Cem Yılmaz da 'Her işini pür dikkat izledim. Bir gün o da beni sahnede izlerse çok mutlu olurum' dedi.

Metin Akpınar'ın 'Aktör kumaşı zayıf' sözlerine Cem Yılmaz'dan yanıt

Haber Global'de yayınlanan bir programa katılan Türk sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu Metin Akpınar, ünlü komedyen Cem Yılmaz'la ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.

 Türkiye'deki stand-upçılarla ilgili konuşan Metin Akpınar, "Zeki çok belki ama iyi konuşan yok. Cem Yılmaz da dahil. Çok beğeniyorum. Çok zeki çocuk, mükemmel işler yapıyor. Ama aktör kumaşı zayıf. Olmak zorunda değil. Stand-up'da aktörlük gerekmiyor. Ama iyi konuşmak, tonlama da daha büyük başarılar bekliyor insan" dedi.

'BUNLARA ULAŞAMADIM'

Akpınar, programda Cumhuriyet değerleriyle ilgili şunları söyledi:

"İsteyip de yapamadığım azdır. Çıtayı çok yükseğe koymam. aşağı yukarı da hepsini yaptım. Oynamayı istediğim roller olmuştur, aktör olarak. Onlar olmadı. Kuyucaklı Yusuf'u oynamak isterdim. Yaşar ne yaşar ne yaşamaz teklifi bana gelmişti.

Bir de benim için ulaşamadığım en güzel şey bu ülkenin Cumhuriyet ile yönetilmesi. Cumhuriyet'in yanında laisizmin olması, sekülerizmin olması, pozitvizmin olması. Ben yapamadım değil, bunlara ulaşamadım. Bunlara ulaşmayı çok istiyorum. İnşallah ölmeden de görürüm."

CEM YILMAZ: BENİ SAHNEDE İZLERSE ÇOK MUTLU OLURUM

Cem Yılmaz da programın ardından sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Metin Akpınar'ı gösterisine davet eden Yılmaz paylaşımında, "Kıymetli büyüğümüz Metin Akpınar beni bir söyleşisinde değerlendirmiş. Sağolsun, teşekkür ederim. 6 yaşındayken ilk izlediğim performans Devekuşu Kabare'nin 'İnsanlığın Lüzumu Yok' oyunuydu. Her işini pür dikkat izledim. Bir gün o da beni sahnede izlerse çok mutlu olurum" ifadelerini kullandı.