Metiner: Bu ülkede ekonomik sıkıntılar varsa sorumlusu iktidardır

Eski AKP Milletvekili ve Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Metiner, 'Bu ülkedeki ekonomik sıkıntıların, eğer varsa siyasal sıkıntıların müsebbibi muhalefet değildir, olamaz. Ülkeyi hangi parti yönetiyorsa başarı da onundur başarısızlık da onundur' dedi.

Metiner: Bu ülkede ekonomik sıkıntılar varsa sorumlusu iktidardır

Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Metiner, parti içine yönelik eleştirilerini sürdürdü.

Dünkü yazısında AKP içindeki sıkıntıları “Merak ediyorum: Bu kibir abidelerini kim koruyor kim kolluyor? Nasıl oluyor da onlar onca verdikleri zarara rağmen yerlerini koruyabiliyorlar? Veya öyle oldukları bilindikleri halde makamlarla taltif edilebiliyorlar?” sözleriyle değerledniren Metiner, eleştirilerini Habertürk televizyonu canlı yayınında da sürdürdü.

Mehmet Metiner, "ekonomik başarısızlığın iktidara ait olduğunu" ifade etti.
Açıklamalarında, "Biz hükümetiz evet, partimiz hükümet evet. Dolayısıyla ekonomik bir başarısızlık varsa, yoksulluk varsa bu tamamen hükümetimize aittir" diyen Metiner, AKP içerisinde de bu eleştirilerin yükselmesi gerektiğini dile getirdi.

Metiner şu ifadeleri kullandı:

"Bu ülkedeki ekonomik sıkıntıların, eğer varsa siyasal sıkıntıların müsebbibi muhalefet değildir, olamaz. Ülkeyi hangi parti yönetiyorsa başarı da onundur başarısızlık da onundur. Başarıyı takdir etmek herkesin, hepimizin görevidir. Varsa başarısızlığı da eleştirmek hepimizin görevi olmalıdır. Sadece muhalefetin değil.
AK Parti’nin içerisinde ülkesini gerçekten seven, ülkesinin çıkarlarını her şeyin üzerinde gören çok sayıda değerli arkadaşlarımız var. Onlar gerektiğinde partisinin yapıp ettiklerini eleştirebilmeliler. Yani onlar da yol gösterebilmeliler, ‘burada bir tıkanıklık var’ diye."