Metiner eleştirdi, geri adım attı, hesabını kapattı

AKP'li Mehmet Metiner, sosyal medya hesabından AKP'li bürokratların çift maaş almasını eleştirdi. Daha sonra geri adım atan Metiner, paylaşımını silip hesabını kapattı.

Metiner eleştirdi, geri adım attı, hesabını kapattı

AKP'li Mehmet Metiner, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada AKP döneminde zirve yapan çift maaşlı bürokratlar tartışmasına katıldı. Kamuoyunda rahatsızlık yaratan duruma tepki gösteren Metiner, "Bürokraside çift maaş uygulamasına son verilmelidir" çağrısı yaptı. Metiner ilk mesajında, "Bürokraside çift maaş uygulamasına son verilmelidir. Makamın kendisi zaten payedir. Başka paylarla örselenmesine izin verilmemelidir. Bugünkü ekonomik koşullarda toplumun vicdanını rahatsız eden bu tür bir uygulama, siyasi kırıma dönüşebilir" ifadelerini kullandı.

TELEFON GELDİ, SİLDİ

Paylaşımından bir süre sonra bir açıklama daha yayımlayan AKP'li Metiner, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü ve eski AKP'li Milletvekili Fahrettin Poyraz'ın kendisine ulaştığını ve iddiaları yalanladığını söyleyerek, bir önce tweetini sildi. Metiner yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

“Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü eski vekil arkadaşımız Fahrettin Poyraz aradı. İddiaların doğru olmadığını söyledi. Gerekli bilgi ve belgeleri gönderdi. O yüzden tiviti kaldırma gereği duydum. Başka söze gerek yok. Nokta.”  

HESABINI DA KAPATTI

Metiner, bu açıklamanın ardından gelen tepkilere daha fazla dayanamayarak hesabını kapattığı görüldü.

 ŞİRKETTEN 150 BİN TL GELİR

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri’nin Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın kendine bağlı Genel Müdür Yardımcılığı kadrosunu 4’ten 5’e çıkarıp, milletvekili iken danışmanlığını yapan kişiyi genel müdür yardımcısı olarak atadığı ve Poyraz’ın 8 şirketten 150 bin TL’yi bulan geliri olduğu öne sürülmüştü.