Metiner'den Bülent Arınç'a tepki: Cumhur İttifakı'na sabotaj...

AKP'li eski milletvekili Mehmet Metiner, Bülent Arınç'ın Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın tutukluluğu ile ilgili çağrısına tepki gösterdi.

Metiner'den Bülent Arınç'a tepki: Cumhur İttifakı'na sabotaj...

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, katıldığı bir canlı yayında yaptığı konuşmada "Osman Kavala'nın hala tutuklu kalmasına hayret ediyorum, tahliye edilmeli. Demirtaş'ın da tahliyesi olabilir." ifadelerini kullanmıştı. Arınç'ın sözlerine eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner'den tepki geldi.

Metiner Twitter hesabından yaptığı açıklamada Arınç'ın sözlerinin Cumhur İttifakı'na sabotaj olduğunu ifade etti. 

Metiner'in açıklaması şöyle:

"Cumhurbaşkanımızın “yeni dönem” vurgusu yaptığı bu günlerde Arınç’ın çıkıp bugüne kadar Reis’in ve Ak Parti’nin dediklerinin tam tersini söyleyebiliyor olması, yeni döneme rota çizme cüretinin ötesinde bir anlama sahiptir. Bu açıklamalarla çizilen rotanın asıl sahibi bellidir. Biden iyi. Demirtaş cici. Kitabını herkes okumalı güzellemesi. Kavala haksız yere içerde. Demirtaş da Kavala da bırakılmalı acilen. KHK facia. KHK’dan ihraç edilenler göreve. Bütün bunları kim mi söylüyor? Devlet katından birisi. Cumhur ittifakına sabotaj! Yazık!" 

Bülent Arınç’tan Selahattin Demirtaş açıklaması: Tahliye olabilir