Metiner’den ‘ihanet’ mesajı: Menderes’in Savunma Bakanı’nı örnek gösterdi

AKP’li Eski Milletvekili Mehmet Metiner, 27 Mayıs’ın yıldönümünde yaptığı çağrıda 'ihanet' mesajı verdi. Metiner, Adnan Menderes'in Savunma Bakanından ibret almaları gerektiğini savundu.

Metiner’den ‘ihanet’ mesajı: Menderes’in Savunma Bakanı’nı örnek gösterdi

Eski AKP Milletvekili ve Star yazarı Mehmet Metiner’in “Devletin kritik noktalarına yerleştirilmiş Gül’cü unsurlara dikkat! Özellikle MSB koridorlarındakilere” mesajı büyük tartışma yaratmıştı.

Metiner’in 27 Mayıs dolayısıyla yaptığı paylaşımda da Milli Savunma Bakanlığı vurgusu yapması dikkat çekti. Star gazetesindeki köşesinde 27 Mayıs’tan CHP’yi ve İsmet İnönüyü sorumlu tutan Metiner, Star gazetesinin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda “Demokrat Parti içinden en yetkili konumda olanların ihanetlerini de eklediğinizde bugün için çıkarılacak dersin önemi ortaya çıkar” dedi.

“Darbenin siyasi ayağı en az darbeciler kadar lanetli… Menderes’in en yakın siyasetçi arkadaşları tarafından uğradığı ihanet bir o kadar lanetli… Menderes’in MSB’nın ihaneti, darbecilerin ihanetinden bin beterdir, unutmayalım… “Şartlar tamam olduğunda ihtilal meşru olur.” diyen CHP lideri Milli Şef İnönü ile darbeyi bildiği halde onu Menderes’ten saklayan ve Yassıada’da da Menderes’in ipini çeken DP’li Milli Savunma Bakanı Ethem Menderes gibi siyasetçilerin içerdeki ihaneti darbeci-siyasetçi ilişkisi bağlamında ders çıkartılması gereken ibretamiz örneklerdir.

Buna DP içinde en etkili ve yetkili konumda bulunan Refik Koraltanların Fuat Köprülülerin ihanetini de eklediğinizde bugün için çıkartılacak dersin önemi ortaya çıkar.”