Metiner'den Süleyman Soylu'ya 'FETÖ' göndermesi

"FETÖ'cüler hâlâ atanıyor" sözü üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun canlı yayına bağlanarak sert sözler sarfettiği AKP'li Mehmet Metiner, son FETÖ operasyonlarını işaret ederek Soylu'ya göndermede bulundu.

Metiner'den Süleyman Soylu'ya 'FETÖ' göndermesi

Eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner, bugün yapılan TSK’daki FETÖ operasyonu üzerine açıklamada bulundu.

FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki yapılanmasına yönelik, İzmir merkezli 28 ilde eş zamanlı operasyonda 66 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmişti.

İsim vermeden Süleyman Soylu ile canlı yayında yaşadığı krizi hatırlatan Metiner, “Demek ki neymiş, devletin kılcal damarlarında hala FETÖ’cüler varmış” dedi.

Metiner şu ifadeleri kullandı:

“Dikkat... Gözaltına alınan FETÖ’cülerden biri İlçe Jandarma Komutanı... Ayrıca başka muvazzaflar da var... Demek ki neymiş, devletin kılcal damarlarında hala FETÖ’cüler varmış... İzmir Başsavcımızı yürekten kutluyorum...”

CANLI YAYINDA SERT SÖZLER

AKP'li Mehmet Metiner'in CNN Türk canlı yayınında İçişleri Bakanlığı'nı işaret ederek "FETÖ atamaları sürüyor" sözleri üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu canlı yayına bağlanmıştı.

Metiner'i sert ifadelerle eleştiren ve yanıt vermek isteyen Metiner'e "müsade filan etmiyorum" diyen Soylu'nun dün Metiner'i aradığı öğrenildi.

İkili arasındaki tartışma daha sonra sosyal medyaya taşınmış, Metiner, Soylu'nun 'Bakara Sureli' sözlerine "Biz fitne ateşini söndürmeye çalışırken siz harlamaya çalışıyorsunuz. O ayeti kerimeyi bana atfen kullanmanız kalbinizin tamire ihtiyacı olduğunu gösteriyor. Resmi danışmanlarınız ve trollerinizle yaptığınız şey size de partimize de davamıza zarar veriyor. Kibir, kalbi bozar" diye cevap vermişti.