Mevlüt Çavuşoğlu: NATO'dan çıkmayız, onlar çıksın

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "NATO'dan çıkmamızı isteyenler var. Gücümüzden rahatsız olanlar varsa onlar çıksın" dedi.

Mevlüt Çavuşoğlu: NATO'dan çıkmayız, onlar çıksın

Mevlüt Çavuşoğlu, Meclis'teki bütçe görüşmelerinde dış politikadaki gelişmelere değindi. Muhalefetin eleştirilerini yanıtladı.  

'NATO'DAN ÇIKMAYIZ, ONLAR ÇIKSIN'

Bakan Çavuşoğlu, yaptığı açıklamada, "Bazı NATO müttefiklerimiz diyor ki Türkiye'yi çıkaralım. Neden çıkayım, bizim gücümüzden rahatsız olanlar varsa onlar çıksın. Akdeniz'deki hak ve menfaatlerimizden yaptırım gelecek diye vazgeçmemiz söz konusu olamaz. AB çifte standart uyguluyor. Bunlar var diye Avrupa ile bağlarımızı koparmak gerçekçi mi? Sorunları aşarak ilişkileri geliştirmek istiyoruz" dedi.

‘SEÇİM OLSA DA İKTİDARIN VERİLMEYECEĞİNİ BİLİYORSUNUZ’

Çavuşoğlu, İyi Parti'den gelen "Bütçeyi iktisatlı kullanın. Yılın ikinci yarısında biz alacağız" sözlerine sert çıktı. Çavuşoğlu, "Siz de mi Biden'dan umut bekliyorsunuz. Ülkede seçim yok. Seçim olsa da iktidarın verilmeyeceğini biliyorsunuz yoksa darbeden bekletiniz mi var? Nerden kimi devralacaksınız" ifadelerini kullandı.

'DEAŞ VE PKK'YI LANETLİYORUZ

Çavuşoğlu, "İsrail'e büyükelçi atamadık. Atasak yayınlardık" dedi. 

Terörle mücadelede HDP'lilerin eleştirilerine tepki göstererek, "DEAŞ'ı lanetliyoruz, kınıyoruz. Bundan sonra da DEAŞ'la mücadelemizi sürdüreceğiz. Aynı şekilde şimdi Kuzey Irak'ta peşmergeye Kürt kardeşlerimize saldıran PKK'yı kınıyoruz. Çok uyarmıştık size de saldıracaklar diye maalesef oldu." açıklamasında bulundu.