‘Meydan okuma derdiniz varsa, üzerinizdeki elbiseleri çıkarıp yapın’

AKP'li Metin Külünk, FETÖ'den mağduriyet çıkaranlara çok sert mesajlar verdi. Külünk, 'Tahliye olunca zehir kusmaya başlayanlar ile aynı karede gözükmekle meydan okumak derdiniz varsa, bunu üzerinizde ki elbiseleri çıkarıp yapın' dedi.

‘Meydan okuma derdiniz varsa, üzerinizdeki elbiseleri çıkarıp yapın’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı olarak bilinen AKP’li Metin Külünk, FETÖ ile ilgili dolaylı olarak vicdan yapanlara, “15 Temmuzda başarsalardı hangisi bu millete adil davranacaktı? Hangi vatanseveri sağ bırakacaklardı? Mezarlar neden kazıldı Yoksa size garanti mi verilmişti?” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesabından mesajlar yayınlayan Külünk’ün, “Tahliye olunca zehir kusmaya başlayanlar ile aynı karede gözükmekle meydan okumak derdiniz varsa bunu üzerinizdeki elbiseleri çıkarıp yapın” sözleri de dikkat çekti.

Külünk şunları söyledi:

“FETÖ ile mücadelede doruk nokta 15 Temmuz’dur. Millet bu terör örgütü ile doğrudan karşılaşmış ve bu operasyondan zaferle çıkmıştır. Şehitler vermiştir, gazi olmuştur. Meclis Gazidir, Millet Gazidir.

Devletin sahibi olan millet, o karanlık gecede Devleti teslim almaya gelenlere Devletini teslim etmemiştir. Bu, herhangi bir savaş kadar kritik bir varolma mücadelesidir.

Bugün, FETÖ ile ilgili daha hiçbir şey bitmemişken, daha birçok firari ve kaçak ortadayken, daha birçok kripto devletin birimlerinde kuma gizlenmişken, çıkıp da FETÖ ile ilgili dolaylı olarak vicdan yapanlar bir kez daha düşünmelidirler.

Ve bilmeliler ki bu Millet Gazi millettir. FETÖ gibi küresel bir şebekenin, Türkiye düşmanı bir terör örgütünün dolaylı da olsa “ılımlılaştırma” çabaları kesinlikle milletimiz tarafından en küçük bir taviz görmeyecektir.

Çünkü bu millet sokağa inerken abdestini alan ve evinde eşiyle, çocuğu ile helalleşen bir millettir. Şehit olmak için meydanlara inen bu milletin aklı ile alay edercesine “duygu patlamaları yaşayanlar” sempati duydukları çevreyi kendilerine saklasalar daha iyidir.

Zira, Sayın Cumhurbaşkanımızın canını ortaya koyduğu bu kutlu mücadeleye zarar verme potansiyeli olan bu çıkışların hiçbir faydası yoktur. Milletimiz, anladığını anlamaktadır. FETÖ acınası bir örgüt değildir. FETÖ yok edilmesi gereken bir örgüttür.

Bir insanın hayatı boyunca FETÖ militanları ile olan yakın ilişkileri o kişiyi bir takım yanlış değerlendirmelere itse de, bu örgüt asla masumlaştırılacak bir örgüt değildir. 15 Temmuzda başarsalardı hangisi bu millete adil davranacaktı?

Hangisi milletin menfaatlerine sahip çıkacaktı? Valiler Belediye Başkanları, rektörler, komutanlar fetö imamlarının emrinde olacaktı. Türk Devlet tarihinde kapkara bir çağ yaşanacaktı. Hangi vatanseveri sağ bırakacaklardı?

Mezarlar neden kazıldı?

Yoksa size garanti mi verilmişti

Ülkesini Devletini Milletini seven kimseleri hangi makama koyacaklardı? O halde bu millet ve devletimiz, büyük ve dehşetli bir işgal girişiminden kurtulmuşken ve bu kurtuluş mücadelesi halen her sahada devam etmeye çalışırken ve Türkiye tam da milli birliğe muhtaç olduğu bir dönemden geçiyorken nasıl bir ruh hali ile FETÖ vicdanı yapılabilir? Hiçbir izaha ve hiçbir manaya sığmayan bu tip çıkışlarda maksat “gerçek mağdur” olanlarsa onları da FETÖ mağdur etmiştir.

Kaldı ki FETÖ, soru çalarak, yüzbinlerce genci yıllarca mağdur etmiştir. Hak edenlerin haklarını gasp etmiştir. Kendi militanlarını devlet kurumlarına doldurmuştur. Peki neden bu mağduriyetler vicdana dokunmamıştır?

Maksat mağduriyetler ise FETÖ’nün mağdur ettiği milyonlara, şehit ettiği canların ailelerine, gazilerimizin istikballerine bakılmalıdır. Zira sözün bittiği yerdeyiz.

Yoksa siz hala fetö/PKK işgalini mi bekliyorsunuz?

Milletin mağdur edileceği yerde biçilmiş göreviniz mi var

Muhafazakar kimliğin arkasına saklanarak Ateşin çocuklarının bu coğrafyaya yönelik Odıd Yinon planlarının uygulama aparatlığı yapmayın.

Tahliye olunca zehir kusmaya başlayanlar ile aynı karede gözükmekle meydan okumak derdiniz varsa

Bunu üzerinizde ki elbiseleri çıkarıp yapın.”