MHK Başkanı istifa etti

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Serdar Tatlı istifa etti.

MHK Başkanı istifa etti

Dün Kulüpler Birliği ile TFF üyelerinin MHK konusunda toplanmasının ardından bugün istifa geldi. Eleştirilerin odağındaki MHK sistemi her kulübün tepkisini çekerken Başkan Serdar Tatlı bugün Türkiye Futbol Federasyonu ile yaptığı görüşmenin ardından istifa kararı aldı. DHA'nın edindiği bilgilere göre; son dönem içinde yaşanan hakem eleştirileri ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu'ndan toplantı talep eden Serdar Tatlı, görüşmenin ardından yeni bir yapılanmanın önünü açmak için istifa kararı alırken, Tatlı bunu MHK üyeleri ile görüşerek fikirlerini aldı. Yeni bir yapılanma isteyen kulüplerin işini kolaylaştırmak isteyen Tatlı, istifasını arkadaşlarına da bildirdikten sonra TFF binasından ayrıldı.

TFF Yönetim Kurulu ilerleyen günlerde bir toplantı yaparak yeni MHK Başkanı ataması gerçekleştirecek ya da belirlenecek yeni sisteme kadar geçici olarak bir karar alacak.

İSTİFASINI HAKEMLERE MESAJLA BİLDİRDİ

Serdar Tatlı, istifasını görev yapan hakemlere mesajla bildirildi. Futbol yorumculuğu yapan eski hakem Deniz Çoban, hakemlere giden mesajı sosyal medyada paylaştı. Mesajda şu ifadeler yer aldı:

"Değerli hakemlerimiz ve gözlemcilerimiz, Merkez Hakem Kurulu olarak bugün itibari ile TFF Yönetim Kuruluna istifamızı kurul olarak sunmuş bulunmaktayız. Hepinize bundan sonraki hayatınızda sağlık ve başarılar dileriz."

BURAK ELMAS, 'İSTİFA TALEBİMİZ OLMADI' DEMİŞTİ

Kulüpler Birliği ile TFF arasında dün yapılan 'hakem' toplantısının ardından açıklama yapan Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Serdar Tatlı'nın istifasını isteyip istemedikleri yönündeki soruya; "Serdar Tatlı'nın istifasıyla ilgili bir talebimiz olmadı. İsimleri değiştirme konusundaki modeli geçtiğimiz 25-30 yılda denedik. Bozuk bir sistemin başındaki veya orada görevli kişileri değiştirerek sistemin düzelmediğini gördük. Sistemi düzeltip o görevi yürütebilecek liyakattaki kişileri göreve getirmek lazım." yanıtını vermişti.