MHP il başkanı o paylaşımın ardından görevden alındı

featured
service

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, görevden alındığını açıkladı. Baloğlu’nun yerine Merkez İlçe Başkanı Murat Abalı getirildi.

Sözcü gazetesinde yer alan habere göre sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla MHP Genel Merkezi tarafından görevine son verildiğini duyuran Baloğlu, “Genel Merkezimizin takdirleri ile çalışkan, namuslu ve haysiyetli bir şekilde yürütmüş olduğum MHP Kırıkkale İl Başkanlığım görevinden bu saat itibari ile alınmış bulunmaktayım. Hakkınızı helal edin” ifadelerini kullandı.

2015 yılından beri MHP Kırıkkale İl Başkanlığı görevini yürüten Baloğlu’nun görevine son verilmesinin ardından yerine Merkez İlçe Başkanı Murat Abalı getirildi.

Merkez ilçe başkanlığına ise MHP Belediye Meclis Üyesi Faruk Akbulut atandı.

MHP’li başkanın yakın dönemde sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım ise dikkat çekti.

Baloğlu’nun, Suriye sınırında 3 askerin patlama sonucu şehit olduğu 8 Ocak günü yaptığı paylaşımda “Memlekette 3 vatan evladı şehit olmuş kutlama mı yapıyorsunuz kansızlar. O rakınızda boğulun, o balığın kılçığı boğazınızda kalsın” ifadelerini kullandığı görülüyor.

Baloğlu, çok ağır şekilde tepki gösterdiği ancak isim vermediği paylaşımında kendisine kimleri hedef aldığını soran MHP Kırıkkale İl Genel Meclisi Üyesi İlyas Canöz’ün sorusuna “Yazayım mı başkanım?” diye soruyor. Canöz de Baloğlu’na cevaben “Yaz başkanım” yanıtı veriyor.

 

MHP il başkanı o paylaşımın ardından görevden alındı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!