MHP il başkanından Bahçeli'yi kızdıracak sözler

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, CHP lideri için "Kılıçdaroğlu’nun bir hain olacağını düşünmüyorum" dedi. Tarım, milli politikalar uygulaması durumunda MHP'nin CHP'nin yanında olacağını söyledi.

MHP il başkanından Bahçeli'yi kızdıracak sözler

Trabzon’un yerel haber sitelerinden 61saat’e açıklamalar yapan MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, partisinin AK Parti’nin peşinden gitmediğini AK Parti’nin MHP’nin olduğu yere geldiğini söyledi.

'BİAT BORCU VAR'

Tarım, “Açık konuşmak gerekirse ben Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir hain olacağını düşünmüyorum. CHP bu ülkeye ihanet edemez. Ama CHP’ye ihanet edenler var. CHP’ye ihanet ederlerken; hatırlanacağı üzere CHP’nin lider değişikliği oldu. O süreci çok iyi takip ettiğimiz zaman, Kemal Kılıçdaroğlu’nun o koltuğa nasıl oturtulduğu ortada. Onu mecbur bırakan bir güç var. O gücün adını koymak istemiyorum. O güce Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir biat borcu var” dedi.

BİZ AK PARTİ'YE GİTMEDİK, AK PARTİ BİZİM OLDUĞUMUZ YERE GELDİ

MHP İl Başkanı Tarım, CHP’nin iktidar olması durumunda milli politikalar uygularsa MHP’nin, AKP'yi desteklediği gibi CHP’yi de destekleyeceğini söyledi.

Tarım şöyle konuştu:

“2012 yılına kadar dövüşmüş olduğumuz AK Parti’yi şu anda desteklememizi iyi değerlendirmek gerekir. MHP, AK Parti’nin peşine gitmemiştir. AK Parti, doğru politikalara dönmüş, milli politikalarına dönmüştür. AK Parti, MHP’nin istediği ve bu ülke için zaruri olan politikalara tamamen katılmıştır, dönmüştür, uygulamaktadır. Onun için biz AK Parti’nin peşine gitmedik, AK Parti bizim olduğumuz yere geldi diyebiliriz.

'BİZDEN DAHA AZ VATANSEVER DEĞİLLER'

Bugün baktığımızda CHP kıskaca alınmış, sıkıştırılmış bir partidir. Şehrimizin sokaklarında gördüğüm her CHP’li ile çok güzel anlaşacak durumum, pozisyonum vardır. Onların hiç birinin benden daha az vatansever olmadığını biliyorum. İYİ Parti, Saadet Partili ve diğer partili arkadaşlarımız da aynıdır. Hiçbiri bizden daha az vatansever değildir. Ama partilerinin üst yönetimlerinde sıkıntılar var.

Bu üstlerdeki sıkıntıları yarın aştılar ve iktidar oldular, bugün ki söylemlerinin dışına çıktılar diyelim… Bugün AK Parti hangi milli politikaları uyguluyorsa, onları da uyguladıklarını düşünelim. MHP bugün nerede duruyorsa, o gün de aynı yerde durur. MHP o gün de onlar güzel yönetiyorsa onların da yanında yer alır…"