MHP vekilinden Şemdinli’deki askere küfür

MHP'li Cemal Enginyurt, operasyonla ilgili 'Çoğunuzun evladı katılmıyor' diyen Şemdinli'deki bir askere, 'piç' dedi.

MHP vekilinden Şemdinli’deki askere küfür

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Şemdinli’deki bir Mehmetçiğe ağır küfürler etti. Küfrün ardından küfür ettiği askerin kendisini yanlış anladığını, hakaretini geri aldığını söyledi.

MHP Milletvekili Cemal Enginyurt, Şemdinli’de görev yapan Soner Köse isimli askere küfür etti.

MHP’li Enginyurt, sosyal medya hesabı Twitter’dan, “Fırat’ın Doğusunda ne işimiz var? Memleket evlatları boş yere ölecek diyen her kim varsa, şerefsiz vatan haini korkaktır. Amerikan uşağı alçaktır. Çanakkale, Sakarya, Dumlupınar dün ne ise, bugün Fıratın Doğusu aynıdır Türkler için. Bütün Türkler bir ordu, katılmayan kaçaktır” paylaşımını yaptı.

Enginyurt’un bu sözlerine Soner Köse isimli Şemdinli’de görev yapan bir asker, “Nedense çoğunuzun evladı katılmıyor. Şemdinli’den selamlar sayın vekilim” yorumunda bulundu.

Enginyurt, bu sözlerin üzerine, “Sen ne onursuz bir piçsin. Evladım da bende bu Vatan için ölürüz” ifadesini kullandı.

Enginyurt’un takipçileri bu küfrün ardından tepki gösterirken, yeni bir gelişme daha yaşandı. Enginyurt birkaç saat sonra, “Hakaret ettiğim Soner Köse denilen arkadaş, Şahsıma ve evladıma hakaret etme kastı olmadığını ve yanlış anlama olduğunu belirten bir açıklama yapmış. Bu durum da, ben de kendisini yanlış anlayıp, yaptığım hakaretten dolayı şahsından özür dilerim. Askere hakaret, söz konusu olamaz” paylaşımı yaptı.

Yaşanan olayın ardından Soner Köse’nin sosyal medya hesabını kapattığı görüldü.